Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 29.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 29.09.2011 12:14

Dedesine söz vermiş

Hamburg'da mücadele eden milli futbolcu , dedesine verdiği sözü tuttu...

Dedesine söz vermiş
Almanya'nın Hamburger takımında forma giyen milli futbolcu (19), küçükken dedesinin kendisini her gün antrenmana götürdüğünü belirterek, dedesinin çok istediği için futbolcu olduğunu söyledi.

Töre, ''Hamburger Morgenpost'' ve ''Bild'' gazetelerine verdiği demecinde, ''Savri dedem öldüğünde ben 12 yaşındaydım. Beni her zaman futbola teşvik etti ve destekledi. Benim profesyonel futbolcu olarak Türk milli takımında oynamam onun hayaliydi. Ben de Türk Milli takımı için oynama konusunda dedeme söz vermiştim ve o vaadi yerine getirdim'' dedi.

Hamburg Elbchausee'de, Rabii adlı arkadaşıyle birlikte oturduğunu ve boş zamanlarını arkadaşları ve Cano adlı köpeğiyle geçirdiğini ifade eden Töre, Lionel Messi'yi kendisine örnek aldığını söyledi.
Töre, ''Sürekli olarak Messi'nin oynadığı maçları izleyerek, nerede, nasıl hamleler yaptığına dikkat ediyorum. Hamburger SV takımının daha fazla genç oyuncuları transfer etmesi benim için ideal bir şeydi. Genç oyuncular daha arzulu ve büyük bir hevesle oynuyorlar'' dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.