Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 28.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.09.2011 10:21
ABONE OL

Şike konusunda karar çıktı

Futbolumuzun ana gündem maddelerinden biri de kulüplerin ortak görüş olarak ortaya attıkları ‘küme düşürme cezası kaldırılsın’ talebi.

Şike konusunda karar çıktı
Kulüpler Birliği'nin geçen hafta yaptığı toplantıda bu konuda çoğunluk olarak fikir birliğine varılmış, ile Trabzonspor ise 'ya danışılması gerektiğine işaret etmişti.

Habertürk'ün haberine göre, toplantının ardından da Futbol Federasyonu'na başvuruda bulunuldu, talep iletildi.

Fakat geçen 8 günlük süre içinde federasyon sessiz kalmayı tercih etti, kulüplerin bu isteğine henüz cevap vermedi. Cevap vermemelerinin nedeni yeni bir tartışma ortamının oluşmasını istememeleri. Ama federasyonun açıklama yapmaması kamuoyunda 'küme düşme kaldırılıyor' görüşünün ağırlık kazanmasına neden oldu. Spor Bakanı Suat Kılıç da gelişmeler üzerine dün açıklama yapma ihtiyacı hissetti.

Futbol Federasyonu'nun görüşü kulüplerin tam tersi. Küme düşürme cezası kaldırılmayacak. Sezon içinde talimat maddelerinde yumuşatma olacak ama şikenin cezası küme düşürme olarak kalacak.

Federasyon, küme düşürmenin kaldırılması halinde futbolun anlamı kalmayacağı fikrinde. Kulüplerin kendi kendine gelin-güvey olduğu düşünülüyor, yapılan açıklama şaşkınlıkla karşılanıyor, doğru bulunmuyor. Böyle bir girişime UEFA'nın da şiddetle karşı çıkacağı vurgulanıyor. Yöneticiler, "Unutulmamalı ki , 'nden men edildi. UEFA'dan bir darbe daha yemek istemiyoruz" diyor.

kalan karakter 1000

hardboy_fb hardboy_fb

arkadaşlar unutmayalım fenerbahçe birlkeşikdevletleri ceza alırsa diger ufak takımlara ciddi zarar verir mesela gs batar mesela bjk küme düşerseki unutun bjk tarihten silinir bunları unutmayalım enlasyon düşer hükümet düşer fener babayı şüşer :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır2
cevapla 29.09.2011 00:40
MANSUR DİKİCİ MANSUR DİKİCİ

ADALET YERİNİ BULUP FEBE CEZA ALANA KADAR;YELELİ ASLANLAR GİBİ CANHIRAŞ KÜKREMEYENE SARI-KIRMIZI SEVDA HARAM ZEHİR OLSUN..

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır2
cevapla 28.09.2011 19:26
BÜYÜK KÜKREYİŞ BÜYÜK KÜKREYİŞ

ASALETİN RUHU ADALET İÇİN TEK BAŞINA SAVAŞIYOR..FEBE CEZA YİYENE KADAR SUSMAK YOK..

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır3
cevapla 28.09.2011 19:18
BAYKAL BAYKAL

FEBE İÇİN CEZA KANUNUNU DEĞİŞTİRENLER HESAP VERECEK..ÇARŞI DEMİRÖRENİN KEPAZELİĞİNE NEDEN KARŞI DEĞİL..ÇARŞI DA BİTMİŞTİR..YARASI OLAN GOCUNUYOR DEĞİL Mİ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır2
cevapla 28.09.2011 19:17
Tarafsız Tarafsız

Sonunda sağduyulu bir açıklama geldi. Yoksa, UEFA yasaların daha etkili hale getirilmesini isterken bizim eyyamcılar hala cezaları hafifletmeye çalışıyordu.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır3
cevapla 28.09.2011 16:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.