Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 29.01.2011 Gazete
ABONE OL

Sıra Madalyada

25. Üniversiteler Kış Oyunları'nı organize etmenin çok büyük bir olay olduğunu söyleyen GSGM Genel Müdürü Yunus Akgül, "Açılış töreni muhteşemdi. Türkiye dünyaya olimpiyatlar için mesaj verdi. Artık hedef büyütme zamanı" dedi

Sıra Madalyada
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, "Bundan sonra hedefimiz kış sporlarında da sporcularımızı madalya mücadelesi yaparken görmek" dedi.

SPORCU YETİŞMELİ
25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nın kendileri açısından çok iyi gittiğini, organizasyon olarak beklentileri yönünde devam eden oyunlarda Türk sporcu Sebahattin Oglago'nun da çok önemli sonuçlar aldığını söyledi. Oglago'nun kayaklı koşu 10 kilometrede 5.'lik elde ettiğini hatırlatan Akgül sözlerine şöyle devam etti: "Bizim için hayal edilmesi bile zor bir sonuç. Bu branşlarda da sporcularımız yetişmeye başladı. Yapılan tesisler bu olayı hızlandıracak, buna inanıyoruz. Bundan sonra hedefimiz kış sporlarında da sporcularımızı madalya alırken görmek. Dünya Erzurum'un adını nasıl ezberlediyse sporcularımızın da adını ezberlemeli."

ORGANİZASYONDA SORUN YOK
Organizasyon anlamında hiçbir sıkıntı çekmediklerini ifade eden Akgül, "Bütün yarışmalar yapılabiliyor, hava şartları müsait. Kar sporları yapılan Palandöken, Kandilli ve Konaklı'da bir sıkıntımız yok. Organizasyonlara olan ilgi de yüzümüzü güldürdü. Artık hedefimiz olimpiyatlar. Bunu yapacak güçteyiz" diye konuştu.

kalan karakter 1000

hamza hamza

önce beden eğitimi öğretmenlerini atayında spor gelişsin kpss türkçe matematik yapmakla beden eğitimi öğretmeni olmuyor ama bizim ülkemizde ne yzık bu böyle senelerdir sporun içinden gelen insanlar bekliyor ama öss de yüksek puan almış hadi buda olsun deyip beden eğitimi öğretmenleriyle bu işler bu kadar yürüyor işte............

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 29.01.2011 14:04

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.