Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 29.10.2010 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 29.10.2010 16:28
ABONE OL

G.Saray'a gitmesi an meselesi

Milan Baros'un sürekli hale gelen sakatlıkları, nedeniyle alternatif sıkınıtısı yaşayan , rotasını 'a çevirdi

G.Saray'a gitmesi an meselesi
Geçen sezon, transferin gözdesi olan; ancak bu sezon istediği ölçüde forma şansı bulamayan Sercan ise, ocak ayına kadar olabildiğince çok maç oynayıp, eski görüntüsüne kavuşmayı ve devre arasında 'dan ayrılmayı planlıyor.

Radyospor'dan Özgür Sancar'ın edindiği bilgiye göre yeşil beyazlı yönetim kurulu da Sercan'a iyi bir teklif gelmesi durumunda bu teklifi değerlendirme kararı aldı.

Basın sözcüsü Ferruh Nayman, "Sercan konusunda kesinleşmiş bir durumun olmadığını; ancak trasfer işinde kararların her an değişebileceğini ve genç futbolcuya iyi bir teklif gelmesi durumunda bunu değerlendireceklerini söyledi.

Gelişmeleri yakından takip eden Galatasaraş Sportif Direktör Adnan Sezgin'in ise Sercan'ın yakın çevresi ve menajerine, Bursaspor'un daha önceki görüşmelerde olduğu gibi yüksek rakamlar talep etmemesi durumunda bu transferi gerçekleştirebileceğini söylediği öğrenildi.

'ın sözleşmesi 2012 yılına kadar devam ediyor. Bursaspor sezon başında Sercan için 7 milyon euro talep etmişti. Ancak Sercan'ın sürekli 11'de oynamamasından dolayı skıntılı olması, yönetimin ise genç futbolcunun değer kaybetme olasılığından duyduğu kaygı nedeniyle Ocak ayındaki ara transfer döneminde gelecek teklifleri değerlendirme kararı alınmasını sağladı. Hatta, bonservis ücretini 4-5 milyon euroya kadar indirebilecekleri öğrenildi.

Sercan'ın ailesinin lı olması ve daha önce bu yönde yapılan açıklamalar, genç futbolcunun sarı kırmızılıları tercih etmesini sağlayabilecek etkenlerden birisi olarak gösterildi; ancak genç futbolcunun "Ben profesyonelim, hangi teklif daha uygunsa seçimimi ona göre yaparım" dediği öğrenildi.

Bu arada Dinamo Kiev ve Arsenal izleme ekibi yetkilileri Bursa'ya geliyor. Yetkililerin Salı günü yapılacak Bursaspor - Manchester United maçında Sercan'ı yakından izleyecekleri öğrenildi.