Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 26.10.2010 Gazete
ABONE OL

Adnan Aybaba: Böyle gol yenmez!

* Schuster'n Kayseri karşısında sahaya sürdüğü kadroyu nasıl değerlendiriorsunuz?
Schuster rotasyonu ve sürprizi seven bir teknik adam. Böylesine önemli bir maçta geç kalmış bir rotasyon yaptı. Doğru olanı yaptı. Rüştü'ye kaleyi teslim etti. Tabii bunun arkasında başka birşey olduğu söylentileri var. Bu da özele girdiği için ben değinmeyeceğim. Gördük ki Rüştü de tecrübesiyle ufak tefek hatalar yapmasına rağmen maçın kader anlarında kurtarıcı isim oldu. Uzun bir dönem sakatlık geçirdi, sakatlıktan çıktı, yine de iyi bir performans ortaya koydu. Schuster'in süprizi de genç futbolcu Onur oldu. Bu kardeşimiz ismi gibi. Bizi onurlandırdı. Bir teknik adamın böylesine genç bir oyuncuyu riskli bir maçta sahaya sürmesi onun cesaretini yansıttı. Ben kendisini bu konuda kutlamak istiyorum.

* Futbolcular hakkındaki düşünceleriniz?
Beşiktaş kontrollü futbol oynamalı ama maçı kazanmayı hücumu daha çok düşünmeli. Bunu söylerken haldır huldur plansız saldırmamaları gerektiğini de hatırlatmak isterim. Böyle de defans yapmayacaksın. Kayseri'nin attığı golde savunmanın büyük hatası vardı. Büyük takım son dakikalarda böyle gol yemez. Futbolculara da anlam veremiyorum. Sanki bu maç berabere bitsin, biz de eve gidelim gibi bir oyun sergilediler. Ama onu bile başaramadılar.

* Schuster'in oyun içi hamleleri nasıldı?
Ama sonradan yaptığı hamlelernde Fatih ve Guti'yi oyuna aldı. Bu iki oyuncuyu daha erken oyuna dahil etse takıma daha fazla katkı yapacaklardı. En sonunda da Holosko kontenjanını kullandı ama bunda da geç kaldı.