Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 21.10.2010 Gazete
ABONE OL

Hoca değirmeni

Galatasaray Başkanı, "Sonuna kadar arkasındayım" deyip de kovduğu Feldkamp, Skibbe ve 'dan sonra Rijkaard'ın da görevine son verdi...

Hoca değirmeni
Galatasaray'da 2.5 yıllık kısa bir başkanlık döneminde 'ın teknik direktör değirmeninden kimler geldi kimler geçti... Ortalama bir sezonda 2 teknik direktör değiştiren Galatasaray Başkanı Adnan Polat, takımın başına eski gözağrısı 'ı göreve getirerek teknik direktörlük serisinin ilk halkasını oluşturdu... Feldkamp, o döneme kadar 10 yıldır teknik direktörlük yapmıyor, futboldan uzak emeklilik dönemini geçiriyordu. Polat, yaşlı Kalli'ye ancak sezonun son 6 haftasına kadar dayanabildi. Polat, takımın başına yardımcı antrenör 'i getirdi ve sezon sonunda şampiyonluk yaşandı.

CEVAT DA GİTTİ
Bu başarı öyküsü de ödülsüz kalmadı ve Başkan Polat Cevat Güler'i teknik direktörlük görevinden aldı ve bu kez 2008-09 sezonuna genç ile başladı.

SKIBBE İLE SADECE 7 AY!
Skibbe'nin de ömrü uzun olmadı... Başkan Adnan Polat, Skibbe'ye de sadece 7 ay dayanabildi... Ardından dünyaca ünlü bir teknik direktör getireceğini açıklayan Başkan Polat, söylediğini gerçekleştirdi ve Barcelona'yı 5 yıl çalıştıran Hollanda'nın efsane ismi 'ı getirdi... Hollandalı hoca, G.Saray'da ilk sezon başarılı olamadı ve Polat, her fırsatta çıkıp "Rijkaard'ın arkasındayım" diye açıklama yaptı. Ancak Hollandalı çalıştırıcının da sonu diğerleri gibi bavulunu erken toplamak oldu...

RIJKAARD ÇOK DAYANDI
Dünyaca ünlü teknik direktör Rijkaard, Türkiye'ye geldiğinde adeta yer yerinden oynadı. Cevat Güler'in 6 hafta, 'ın 15 maç, Skibbe'nin 7 ay kalabildiği teknik direktörlük koltuğunda Rijkaard 16 ay kalmayı başardı!..
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.