Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 20.10.2010 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 20.10.2010 13:37
ABONE OL

rekora imza attı

G.Saray Kulübü Başkanı Polat, sarı kırmızılı kulüpte 4,5 yılda 6 teknik direktörle çalışarak rekor kırdı...

Adnan Polat rekora imza attı
Kulübü Başkanı , sarı kırmızılı kulüpte başkanlık görevini sürdürdüğü 4,5 yılda 6 teknik direktörle çalışarak rekor kırdı.

Adnan Polat, Özhan Canaydın'ın ısrarı sonrasında 2006 yılı Mart ayında 2. Başkan olarak Sarı-Kırmızılı kulüpte yönetici olarak görev yapmaya başladı. Özhan Canaydın, futbol şubesindeki tüm yetkilerini Adnan Polat'a bırakarak adeta futbol şubesinde kendisine başkan yetkisiyle görev yapma fırsatı tanıdı. 2006 yılı Mart ayında futbol şubesinin tek sorumlusu olan Adnan Polat futbol takımının o sezonu son hafta şampiyon bitirmesi sonrasında teknik direktör Eric Gerets'e ilgili bir girişimde bulunmadı. Ancak o dönem sportif direktör olan Bülent Tulun'u görevden uzaklaştırdı. Tulun'un tüm yetkilerini Adnan Sezgin'e devretti.

KIYIM BAŞLIYOR
2006-07 sezonu sonunda Fenerbahçe şampiyon olunca Adnan Polat, bir yıl önce parasızlıktan kıvranan takımı şampiyon yapan Eric Gerets'i fazla düşünmeden kapının önüne koydu. Sonrasında eski gözağrısı 74 yaşındaki Karl Heinz Feldkamp'ı göreve getirdi. Feldkamp ise o günün öncesinde 10 yıldır teknik direktörlük yapmıyor, futboldan uzak emeklilik dönemini geçiriyordu. Feldkam'lı dönem iyi başlasa da sonu çalkantılı tamamlandı. Sezonun bitmesine 6 hafta kala Feldkamp ile de yol ayrımına gelindi. Son 6 haftada teknik patron olarak Cevat Güler görev yaptı. Galatasaray şampiyon oldu ancak Cevat Güler'in de görevine son verilip, 2008-09 sezonuna Adnan Sezgin'in buluşuyla, Alman Michael Skibbe ile başlandı.

SKİBBE YEDİ AY SÜRDÜ
Skibbe'nin ömrü ancak 7 ay sürdü. Sezonun ikinci yarısında G.Saray Ali Sami Yen'de Kocaelispor'dan 5 gol yiyerek ağır bir hezimete uğrayınca Skibbe'nin de ömrü tükendi. Apar topar Bülent Korkmaz göreve getirildi. Sezonun bitmesine 2 ay kala görev alan Bülent Korkmaz, bir sonraki sezon içinde görev yapacağı beklentisindeydi. Zaten Bülent Korkmaz göreve getirilirken de öyle söz verilmişti. Ancak Bülent Korkmaz'da 2 aylık performansı ile başkan Polat'a kendini beğendiremedi ve Galatasaray kendi içinden yetişmiş çok önemli bir değerini kolayca harcamış oldu. Bülent Korkmaz'ın görevine son veren Polat ve arkadaşları dünya çapında bir teknik direktör getirip, Bülent Korkmaz'a yapılanı unutturmak düşüncesindeydi. Gerçekten de dünya futbolunda önemli bir yere sahip olan Frank ile anlaşma sağlandı.

RİJKAARD İSİMLİ MARKA
Büyük beklentilere ve hatta kulüp tarihinin en pahalı transferleri yapılmasına karşın ile Galatasaray'ın birleşimi beklenen pozitif katkıyı sağlayamadı. Adnan Polat, Rijkaard'a da 16 ay dayanabildi. Böylece Adnan Polat, 2,5 yıllık başkanlık toplam 4,5 yıl yöneticilik yaparken futbolun başında tam 6 ayrı teknik adam ile çalışmak zorunda kaldı. Böylece Polat döneminde ortalama 9 ayda bir, teknik direktör kulüpte görev yapmış oldu.

SON 10 YILDA 9 TEKNİK ADAM GÖREV YAPTI

Sarı kırmızılı kulüpte son 10 yılda ise 9 ayrı teknik adam görev yaptı. Galatasaray'ı son 10 yılda çalıştıran teknik adamlar ve başarıları şöyle:
2000-2002 Mircea Lucescu: 1 UEFA Süper Kupası, 1 Turkcell Süper Lig
2002-2004 Fatih Terim
2005-2005 Gheorghe Hagi: 1 Türkiye Kupası
2005-2007 Eric Gerets: 1 Turkcell Süper Lig
2007-2008 Karl-Heinz Feldkamp
2008 - Cevat Güler: 1 Turkcell Süper Lig
2008-2009 Michael Skibbe: 1 TFF Süper Kupa
2009 - Bülent Korkmaz
2009-2010 Frank Rijkaard

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.