Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 19.10.2010 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 19.10.2010 09:10
ABONE OL

G.Saraylı futbolcu Ocak'ta yolcu

Blumer’in ayrılığı artık ciddiyete bindi. “Brezilya forması hasreti” sambacının canına tak etti.

G.Saraylı futbolcu Ocak'ta yolcu
Sarı kırmızılı takımda Frank 'ın gözüne giremediği için yedek bekleyen , ocakta ayrılık planları yapmaya başladı.

Kadroya almadı

Elano Blumer'in G.Saray'dan göç etmeye hazırlanmasının en büyük nedeninin ise; Brezilya'nın yeni hocası Mano Menezes'in "Yedek ve formsuz futbolcunun milli takımda işi yok" prensibinin olduğu ortaya çıktı.

Brezilya'nın en köklü kulüplerinden Corinthians'ın eski hocası olan Menezes'in Brezilya Ligi'ni de yakından takip etmesi ile birlikte Elano'nun, ülkesine dönme fikri içine girdiği, İstanbul'da mutsuz olan eşinin de Brezilyalı futbolcuya tam destek verdiği kaydedildi.

Robinho devrede

Bu arada özel işleri nedeniyle 3 hafta önce Brezilya'da bulunan Elano'nun ilk adresinin eski kulübü Santos olduğu öğrenilirken, yakın arkadaşı olan Robinho'nun da, kendisi gibi Elano'nun da Brezilya'da kendisini bulacağı ve Milli Takım'a seçileceğini söylediği ifade edildi.

1.5 milyon Euro'luk yükten kurtulacaklar

Yönetimi'nin ise 7 milyon Euro'ya aldığı Elano'dan daha fazla zarar etmeme adına 4 milyon Euro'ya yakın bir teklife olumlu bakacağı, yılda 3 milyon Euro kazanan sambacıya sezonun ikinci yarısında ödeyeceği 1.5 milyon Euro'luk yükten de kurtulmaya sıcak baktığı ortaya çıktı

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.