Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 28.10.2009 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.10.2009 10:09
ABONE OL

Keita o yumruk için pişman

Derbide yumruk attığı Roberto Carlos'u dün telefonla arayan Keita özür diledi. G.Saray'ın Fildişili yıldızı, kırmızı kart gördüğü anı ve soyunma odasında yaşananları SABAH'a anlattı.

F.Bahçe derbisinde Roberto Carlos'a attığı yumruk nedeniyle kırmızı kart gören Keita, SABAH'a özel açıklamalarda bulundu. Rijkaard'ın da onaylaması sonrasında G.Saray yönetiminin para cezası vermeye hazırlandığı yıldız oyuncu şöyle konuştu: "Carlos'a yaptığım hareket yanlıştı. Ancak maç öncesindeki tahrikler, kafamıza atılanlar bizi çileden çıkarttı. Carlos o pozisyonda güreşir gibi faul yapmasına rağmen hakem oyunu durdurmadı. Hakemle gözgöze geldim ama düdüğünü çalmadı. Ben de bir an kendimi kaybettim. Yaptığım hareketi savunmuyorum ama hakemin düdüğü çalmayarak benim bu hareketimi hazırladı."

SPOR TURU İÇİN TIKLAYINIZ...

ARDA'YA DESTEK

Fildişili yıldız, devre arasında sarı kartı bulunduğundan dolayı Rijkaard'ın kendisini uyardığını ancak söz verdiği hocasını zor durumda bıraktığı için soyunma odasında da özür dilediğini söyledi. Tüm eleştirilere saygı duyduğunu belirten Keita sözlerini şöyle tamamladı: "Bu maçı biz futbolcular kaybettik. Kaptanımız Arda çok genç; ona destek verilmeli. Soyunma odasında ne kadar üzüldüğüne hepimiz şahidiz. Bütün suç onun omuzlarına yüklenmemeli. Hepimiz suçluyuz. Taraftarımıza söz veriyorum. Biz iyi bir takımız ve sezon sonunda şampiyon olacağız."
Derbiden sonra Carlos'la karşılaşmadığını belirten Keita, dün Elano'dan Fenerbahçeli yıldızın telefon numarasını aldığını ve arayıp özür dilediğini belirtti.