Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 18.10.2009 Gazete

Avrasya koşuluyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin organizasyonuyla bu yıl 31'incisi düzenlenecek Kıtalararası İstanbul Avrasya Maratonu bugün koşuluyor. Toplam 42 bin 195 metrelik maraton ile 15 kilometrelik yarı maraton yarışlarına yerli ve yabancı 7 bin üst düzey atlet katılacak. 8 kilometrelik halk koşusuna ise 100 bin seviyesinde katılım bekleniyor.

TÜRK SPORCUYA 2 KAT

Maratonda toplam 1 milyon dolar ödül dağıtılacak. İlk 5'e girenlere sırasıyla 50 bin, 25 bin, 15 bin, 10 bin ve 8 bin dolar verilecek. Bir Türk atlet birinci olursa ödül iki katına çıkarılacak. Birinci gelen Türk sporcu 100 bin dolar para ödülü alacak. Halk koşusunu tamanlayanlardan 10 kişiye çekilişle cep telefonu verilecek.

İSTANBUL'DA YABANCILAR ÖNDE
Avrasya Maratonu'nda bugüne kadar yapılan yarışlarda Türkler erkeklerde 11, bayanlarda ise sadece 1 yarışı kazanırken yabancılar erkeklerde 19, bayanlarda ise 17 yarışı kazandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.