Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 12.10.2009 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 12.10.2009 15:43

Ermenistan memnun kaldı

Ermenistan Futbol Federasyonu Başkanı Ruben Hayrapetyan, Türkiye'de çok iyi karşılandıklarını bildirdi.

Hayrapetyan, Ermenistan Milli Takımı'nın kamp yaptığı Holiday Inn Hotel'de, Türk gazetecilerin sorularını yanıtlarken, spor dışındaki sorulara cevap veremeyeceğini söyledi.

Gazetecilerin, ''Yolculuğunuz nasıl geçti? Çarşamba günkü karşılaşmaya yönelik değerlendirmeniz nedir'' şeklindeki sorusuna Hayrapetyan, şu yanıtı verdi:

''Öncelikle çok teşekkür ediyorum. Çok iyi karşılandık. Yolculuğumuz çok iyi geçti. Otel çok güzel. Böyle iyi bir organizasyon hazırlandığı için Türk yetkililere ve başkanlara çok teşekkür ediyorum. Umarım her şey eşit olur, güzel bir oyun çıkar, mutlu bir şekilde iki takım da evlerine geri dönerler. İki takımın taraftarı da mutlu sona ulaşır.''

Hayrapetyan, ''Türk Milli Takımı'nın Dünya Kupası'na katılamamasını nasıl değerlendiriyorsunuz'' sorusu üzerine, ''Bunu ben değil, Türkiye Futbol Federasyonu'nun söylemesi lazım. Sebeplerini onların araştırması lazım, fakat Türkiye gibi iyi bir futbol takımının bu duruma gelmesi gerçekten hoş değil. Çünkü bayağı iyi oynuyorlar'' dedi.

Türkiye-Ermenistan maçına ilişkin tahminini soran gazetecilere Hayrapetyan, ''Kim güçlüyse kazansın. İki taraf için de her şeyin eşit olmasını diliyorum'' yanıtını verdi.

Hayrapetyan, Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan'ın maça geleceğinin hatırlatılması üzerine, ''Bu konuda bir şey söyleyemem. Bir bilgim yok. Siz ne biliyorsanız ben de onu biliyorum'' diye konuştu.
Ermenistan futbolunun bugünü ve geleceğiyle ilgili soruyu ise Hayrapetyan, ''Her şey normal'' diye yanıtladı.

Hayrapetyan, ''Daha önce Türkiye'ye geldiniz mi'' yönündeki soruya, ''Daha önce birkaç kez bulundum. Genel olarak hep futbol için geldim, bir kere de kendi özel isteğimle geldim'' yanıtını verdi.
''Bursa'yı gezecek misiniz'' yönündeki soru üzerine ise Hayrapetyan, ''Taraftarlarımız gezecek, ama ben zaman bulursam dolaşacağım. Şimdiye kadar her şey çok iyiydi'' dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.