Bugünkü
Takvim

Paris'te konuşalım

Egemenlik haklarımızın ihlaline yine göz yummayız. Ancak pazartesi günü Paris'te bu meseleyi konuşalım, başkalarını sevindirmeyelim

ABONE OL
Paris'te konuşalım
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Balıkesir'de açılış törenine katıldı. Gündeme dair açıklamalar yapan Erdoğan, Rusya'ya mesaj gönderdi:

BAYIRBUCAK Türkmenler'i bombalara rağmen, çadırlarda kışa hazırlanıyor. Birilerinin binlerce KM öteden gelerek, Suriye üzerinde söz sahibi olmaya çalışıyor. Türkiye de akrabalık ilişkisi bulunduğu bölgeden tecrit edilmeye çalışıyor. Kimse kusura bakmasın, buna asla rıza göstermeyiz.

BAKIYORSUNUZ ana muhalefeti de terör örgütünün arkasındaki parti de bizi eleştiriyor. Kardeşlerimize bomba yağdıranları savunuyor, onların yanında yer alıyorlar. Siz kimden yanasınız? Böyle bir günde bile bir, beraber olamıyorsak ne zaman bir, beraber olacağız?.

HER iki ülkenin, diğerini gözden çıkarma lüksü yok. Yaşanan olay nedeniyle üzgünüz.

BU noktada tarafların çok daha olumlu bir şekilde yaklaşım göstermesini de özellikle istiyoruz. Rusya'ya diyoruz ki 'gelin bu meseleyi de aramızda kendi sınırları içinde konuşalım ve çözüme kavuşturalım. Konuyu tüm ilişkilerimizin zarar göreceği bir boyuta vardırıp, kimseyi de sevindirmeyelim'. Paris'te yapılacak BM İklim Değişikliği Zirvesi, ilişkilerimizin tamiri için bana göre bir fırsat olabilir.

KABİLE DEVLETİ DEĞİLİZ
Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bir kabile devleti değil. Biz egemenlik haklarımızın ihlaline sürekli izin verirsek iz olur, orası bizim toprağımız olmaktan çıkar. Eğer hava sahamızın ihlaline bir değil, iki değil, üç değil, dört değil, ses çıkarmazsak iz olur iz. Biz bu konuda geçmişte gerekli müsamahayı gösterdik. Buna rağmen, ihlallerin devam etmesinin dostlukla, iyi niyetle, misafirlikle bir ilgisi yoktur. Davetsiz misafir olmaz.


kalan karakter 1000

yorumcu yorumcu

Bunlar hep bahane adam oraya füzeleri yerleştirmek için bahane arıyor..nitekim başarılı oldu da adamın planları başka..hakkımızda hayırlı olur inşallah..

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 29.11.2015 17:23
mehmet mehmet

ey votkacı rus sen bu liderin sözünü dinle. o sana insanca yaklaşıyor. eğer işi çıkmaza sokarsan olan bize değil sana olur kutup da donarsın. postun ısıtmaz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 29.11.2015 08:30
ali ali

Madem esed ruslarla is birligi yapmis dediginize ve haberlerinize göre neden konusalim kimseyi sevindirmeyelim diyor , zaten dusman rusya bence hic konusmasin

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 29.11.2015 03:21

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.