Bugünkü
Takvim
  • Siyaset
  • 19.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 19.11.2015 18:34
ABONE OL

Davutoğlu, 'ndan kazandı

Ankara 13. Asliye Hukuk si'nde görülen da 'nun, Davutoğlu'na ödemesine ilişkin kararında direndi.

Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'ndan tazminat kazandı
Ankara 13. Asliye Hukuk si, Yargıtayın bozma kararının ardından yeniden görülen da CHP Genel Başkanı Kemal 'nun, Başbakan 'na 4 bin lira manevi ödemesine ilişkin kararında direndi.

Yargıtayın bozma ilamının ardından yeniden görülen duruşmaya tarafların avukatları katıldı.

Davutoğlu'nun avukatı, mahkemenin tazminata hükmettiği kararda direnmesini, Kılıçdaroğlu'nun avukatı ise Yargıtayın bozma ilamına uyulmasını istedi.

Hakim İsmail Ulukul, avukatların beyanlarını aldıktan sonra bozma ilamına uymayarak, kararında direndiğini açıkladı.

O dönemde Dışişleri Bakanlığı görevinde bulunan Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'nun 9 Ekim 2012'de, partisinin TBMM Grup Toplantısındaki sözleriyle kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle 50 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı.

Ankara 13. Asliye Hukuk Mahkemesi, yargılama sonucunda davayı kısmen kabul ederek Kılıçdaroğlu'nu, Davutoğlu'na 4 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum etmişti.

Yargıtay 4. Hukuk Dairesi ise dava konusu sözlerin "sert eleştiri" niteliğinde olduğu gerekçesiyle yerel mahkemenin kararını bozmuştu.

kalan karakter 1000

azat azat

güle güle harcayın saın başbakanım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 20.11.2015 02:48

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.