Bugünkü
Takvim
  • Siyaset
  • 19.11.2015 00:00
  • Son Güncelleme: 19.11.2015 21:11

Bahçeli’ye kızdı etti!

Kastamonu İl Genel Meclisi Ağlı Üyesi Mehmet Sait Yulu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye 7 Haziran sonrası gösterdiği tavır nedeniyle tepki göstererek partisinden etti.

Bahçeli’ye kızdı istifa etti!
İl Genel Meclisi Ağlı Üyesi Mehmet Sait Yulu, 7 Haziran sonrası MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin tutumu ve 1 Kasım seçimlerinde yaşanan başarısızlığı üstlenmeyen, sebebi başka yerlerde arayan parti genel merkezinin tavrı ve tutumu karşısında sabretmenin zor olduğunu belirterek, partisinden ettiğini açıkladı.

Siyasi partiler içinde bulunduğu toplumu daha ileri taşımak, insanların ülkesi ve milletin geleceğini güven içinde bulundurmak için plan ve programlar yaptığını ve bunları da ilçe, il ve genel merkez aracılığı ile halka sunduklarını ifade eden Mehmet Sait Yulu, halkın seçim yolu ile programını benimsediği partiyi oylarıyla desteklediğini, meclis çoğunluğunu sağlayan partinin ise ülkeyi yönettiğini söyledi. 20 yıla yakın aktif siyasetin içinde bulunduğunu belirten Yulu, 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından Ağlı'dan MHP İl Genel Meclisi üyesi seçildiğini söyledi.

30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde ve çeşitli platformlarda "Partimizin, Genel Merkezinde bir yenilenme olması gerekiyor" şeklinde açıklamalarının bulunduğunu ifade eden Yulu, "Bunu defalarca dile getirdim. Bu görüşüme de halktan aldığım izlenim doğrultusunda söylüyordum. Bana göre kendi partimize mensup insanlardan çok, diğer partilere mensup olan halkın, partimiz ve genel başkanımız hakkındaki görüşleri daha önemlidir. Partimizin programını ve ekibini ne kadar çok kişi benimserse, o oranda oy olarak geri döneceğine inanıyorum. Benim genel merkezimiz hakkındaki görüşlerim karşısında hiçbir il başkanı ve başkan adayları ve hatta milletvekilimiz dahi kimse görüşüme katıldıklarını beyan etmediler" dedi.

MHP'DE SİYASET YAPMAK İMKANSIZ OLMUŞTUR
7 Haziran seçimlerinde alınan yüzde 16'lık oyun 1 Kasım'daki seçimlerde yüzde 12'lere kadar düştüğünü hatırlatan Yulu, "Bu sonucun böyle olmasında en büyük pay, parti genel merkezinin, halkın görüş ve düşüncelerine adeta kulaklarını tıkayarak gereğini yapmayan tutumudur. Bu gün seçimdeki başarısızlığı üstlenmeyen, sebebi başka yerlerde arayan parti genel merkezinin tavrı ve tutumu karşısında sabretmek gerçekten zor. Parti içinden kongre istekleri karşısında, partinin geleceği için yeni adımlar atmak yerine Olağan Kongre, 2018 yılında yapılacak denilmesi şaşırtıcı ve partiyi daha da çok yıpratıcı bir tutumdur. Bu şartlarda Milliyetçi Hareket Partisi'nde siyaset yapmak imkansız olmuştur. Bu kararı vermek beni rahatsız etmiyor değil, hem benim, hem de teşkilatım açısından gerçekten zor bir durum; ilçemiz de 30 Mart yerel seçimlerinde alınan oy sayısı ile 1 Kasım seçimlerinde 600'lerden 300'lere kadar düşmüştür" diye konuştu.

İnsanların zaman içinde bulunduğu siyasi topluluğu bırakabileceğine işaret eden Yulu, şöyle konuştu:

"Siyasi partiler kendi partisine mensup insanların görüşlerine değer vererek siyasi çalışmalar yapmalıdır. Ben süremin sonuna kadar il ve ilçemin gelişmesi ve halkımızın sorunlarının çözümü noktasında, herkes ile uyum içerisinde çalışacağım ve şimdilik çalışmalarıma bağımsız olarak devam edeceğim." dedi.

kalan karakter 1000

ahmet karahan ahmet karahan

bahçeli bırakmaz. partiyi bitirip kapatıp verilen görevi yerine getirir.ülkücüler başka bir parti kurmalı bahçeli ve ekibi tek başına kalmalı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 19.11.2015 23:47
isimsiz isimsiz

Helal olsun sana . Mhp de en sonunda Bahçeli tek başına kalacak.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 19.11.2015 22:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.