Bugünkü
Takvim

Zana'dan skandal

ABONE OL
Zana'dan skandal
HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana, yemini sırasında "büyük Türk milleti" yerine "büyük Türkiye milleti" ifadesini kullandı. Yeminini bitirdikten sonra kürsüden yerine doğru ilerleyen Zana'yı, Baykal yemininin geçersiz olduğu, yemin metnini aynen okumadığı gerekçesiyle uyardı. Baykal'ın ısrarlı uyarılarına aldırmayan Zana, Genel Kurul salonunu terk etti. Baykal ise HDP'li Zana'nın yemin metnini aynen okumadığını, yemininin geçerli olmayacağını belirtirken bu kez dinleyici localarından çok sayıda izleyici ayağa kalkarak Baykal'ı alkışladı. Baykal ise alkışlayan izleyicilere "İçtüzüğe göre dinleyicilerin sükunet içinde oturmaları gerektiği, bu yasağa uymayanların dışarı çıkarılacağı"nı hatırlatarak tepki gösterdi. Baykal, Zana'nın uygun görmesi halinde gelip yemin metnini aynen okuması gerektiğini yoksa yemininin geçersiz sayılacağını bir kez daha vurguladı. HDP'li Altan Tan, alkışlayan izleyicilerin dışarı çıkarılmasını isterken HDP'li Pervin Buldan ise Baykal'a "Leyla Hanım dışarıya çıktı" dedi. MHP'li Oktay Vural ise oturduğu yerden "Sayın Başkan, davet ediniz. Okumadıkları takdirde yeminden imtina etmiş olurlar" dedi. Zana, 1991 yılında 19. Yasama dönemi parlamentosunun yemin töreni sırasında başında sarı - kırmızı - yeşil renklerinin olduğu bantla çıkmış ve Türkçe başladığı yemini Kürtçe "Bu yemini Türk ve Kürt halklarının kardeşliği adına ediyorum" sözleriyle tamamlamış ve krize neden olmuştu.

kalan karakter 1000

erman erman

24 yıl önce yaptığından ders almış sanmışıştım yanılmışım savcılar göreve mecliste vatan haini var leyla zana

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 18.11.2015 12:19
Şeyhmus Atlı Şeyhmus Atlı

of of ya 78 milyon bıktı sen hala aynı...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.11.2015 12:19
Mahmut KÜÇÜK Mahmut KÜÇÜK

Kafayı yemiş manyaklar...Bunu bir marifet sanıyorlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 18.11.2015 12:01
mehmet efe mehmet efe

akıllanmamış demek ki. devlet gereğini yapmalı. bunlar seçilmeseydi kaçacakları yer komşusu ermenistandı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 18.11.2015 10:51
Baba Şükrü Baba Şükrü

Bu hain PKK katili terörist karı halen neyin derdinde.Bu alçak teröristin yerinin meclis olmadığını kendisi de biliyor.Bunun kocası da böyle hain bir PKk katiliyidi.Bu karının ağır cezaları var.Bu nasıl vekil seçiliyor.Bu alçağa oy verenlerin de allah belasını versin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 18.11.2015 10:41

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.