Bugünkü
Takvim

'dan 1 Mart hatırlatması

ABONE OL
Deniz Baykal'dan 1 Mart hatırlatması
Genel Kurul'un açılış konuşmasını yapan Baykal, 26. Dönem milletvekillerinin tarihsel bir kırılmanın bölgede yaşandığı bir dönemde görev yapacağını söyledi. Baykal, 2003 yılındaki 1 Mart tezkeresini hatırlattı ve "2003'teki Irak'a yönelik askeri müdahalenin bugün bu malum vahşet örgütünün ortaya çıkmasına neden olmuştur. O müdahale kararını alanlar ve uygulayanlar itiraf etme durumuna gelmişlerdir. Ne kadar onur vericidir ki, TBMM, 1 Mart 2003'te askeri müdahale tezkeresini reddederek şerefli tarihine yakışan bir karar almıştır" ifadesini kullandı. Baykal, CHP'li Tanrıkulu'nun Paris için saygı duruşu teklifini ise reddetti.

kalan karakter 1000

medeniyet medeniyet

Helal olsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.11.2015 18:19

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.