Bugünkü
Takvim

Avrupa'ya büyük olur

ABONE OL
Avrupa'ya büyük göç olur
Ankara, Antalya'da gerçekleşecek G-20 zirvesi için hazırlıklarını sürdürürken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderlere vereceği mesajıyla ilgili ön çalışma yapıldı. Başbakanlık'ta Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Genelkurmay ve MİT'in katılımıyla yapılan toplantılarda, derinleşen Suriye kriziyle ilgili senaryo çalışmaları tamamladı. Erdoğan, G-20'de Obama, Putin, Merkel ve diğer liderlerle yapacağı ikili görüşmelerde şunu aktaracak: Bu olumsuz tlo derinleşirse önümüzdeki dönemde güçlü hareketleriyle karşılaşabiliriz. Muhtemel bir krizde Suriye içinde nüfus hareketi 3-4 milyonu bulabilir. Bu göç hareketi, Türkiye'ye mevcut göçmenlerin yanı sıra 2 milyon Suriyelinin gelmesine neden olabilir. Türkiye'deki mültecilerin sayısı 2 milyon. 4 milyon mülteci Türkiye'nin kapasitesinin çok ötesinde. Böyle bir durumda Avrupa'ya 1 milyon Suriyeli yönelir.

Yahya BOSTAN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.