Bugünkü
Takvim

Yönetime neşter!

Seçimlerde 1 milyona yakın oy kaybeden , parti yönetimine neşter vuracak. Yılbaşındaki kongrede, Demirtaş ve Yüksekdağ'ın performansı masaya yatırılacak.

Yönetime neşter!
Sırtını Kandil'e dayadığını söyleyecek kadar cüretkar olan HDP, sandıkta hezimete uğradı. 1 Kasım seçimlerinde 1 milyona yakın oy kaybeden partinin yöneticileri, 'Nerede hata yaptık?' diye kara kara düşünmeye başladı. Seçimler nedeniyle ertelenen olağan kongrenin yeni yılda yapılması planlanırken, yönetim kademelerinin tamamen değiştirilmesi gündeme geldi. Eşbaşkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın performansı partinin tüm organlarında değerlendirilecek. 1 Kasım seçimlerinde oyların düşüşünde büyük etken olan PKK'nın kanlı saldırıları, bölgede kamu düzenini bozan hendek kazma, yol kesme gibi eylemler konusunda yeni bir tutum ortaya konulacak. Yeni Anayasa çalışmaları da öncelikli gündem maddesi olacak.

GÖREVDE KALACAK MI?
Dün toplanan Parti Meclisi, oy kaybındaki nedenler, çözüm sürecinin geleceği, parti politikalarının değiştirilmesi, Meclis'te yeni dönem ve örgütle ilişkileri tartıştı. , 1 Kasım sonrası ilk PM toplantısında, 'yeni bir mücadele sürecinin' başladığını söylerken, kendisinin ve Demirtaş'ın görevde kalıp kalmayacağı kongrede netleşecek. İki dönem kuralı nedeniyle 1 Kasım'da listeye giremeyen bazı isimlerin Selahattin Demirtaş'a tepki göstermesi ve seçimlerdeki hezimet, eşbaşkanların koltuğunun tehlikede olduğunu gösteriyor.

Hazal ATEŞ

kalan karakter 1000

Baba şükrü Baba şükrü

Hdp diye bir siyası parti yoktur Türkiyede.PKK denen katil itlerin dayatması maşa ları vardır.Selo,Figen,Hasip,Pervin,Kışanak Ahmet tan va Ahmet türk gibi bir sürür dağdan inme katil sürüsü

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır1
cevapla 09.11.2015 13:59
vatansever vatansever

ya bunlar terörist belli o meclisde hala oturuyorlarsa o zaman kanun koyucularda sıkıntı var

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır3
cevapla 09.11.2015 13:11
selim selim

cumhuriyet baş savcısı göreve kapatın bu partiyi azgınlarada siyaset yasağı getirin

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır1
cevapla 09.11.2015 13:05
MuhendisSuleyman MuhendisSuleyman

Bunlar yerinde kalsin ki daha rezil olsunlar ve HDP barajin altina dussun hatta oylari sifira insin sadece PKK li militanlarin oyu kalsin bunlar baska turlu uslanmazlar UTANMAZ VATAN MILLET DIN DUSMANLARI

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 09.11.2015 12:01
Vatansever Vatansever

Bunlar görevde kaldikca halk bunlarin ne mal olduklarini anlamakta zorluk cekmeyecek. Arpa boyunu gececek kadar hic bir faydalari yoktur. En iyi bildikleri is BÖLUCULUKTUR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır1
cevapla 09.11.2015 09:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.