Bugünkü
Takvim

Yeni anayasa ve başkanlık

Şentop, 1 Kasım seçim sonuçlarının Yeni Anayasa'yı yapmak için bir fırsat olduğunu söyledi.

ABONE OL
Yeni anayasa ve başkanlık
AK Parti İstanbul Milletvekili , gazetecilerle sohbet etti. Anayasa'nın öncelikli muhalefet ile üzerinde uzlaşılan maddelerin değiştirilebileceği, başkanlık sisteminin sonra ele alınacağı yönündeki tartışmalara cevap veren Şentop, "Temel hak ve özgürlüklerin kapsamını genişletmek tek başına yeterli değil. Esas sorun Anayasa'nın kendisi. 1982 Anayasa'sı yerine yeni bir anayasa yapmak gerekiyor. Bunun için de parça parça değişikliği gerektirecek acil bir durum yok. Yeni anayasa başkanlık sistemi ile birlikte ele alınmalı" dedi.

kalan karakter 1000

Selahattin Selahattin

Evet aynen oyle olmalidir, sayin Sentop.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 09.11.2015 06:58

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.