Takvim

Bugünkü
Takvim
ABONE OL

Patronları neden kaçtı

Erdoğan, atv ve ahaber'in ortak yayında çarpıcı açıklamalar yaptı: Kayyum kararı yargıyla ilgili bir konudur. Patronları kaçıp gitti. Niye kaçıyorsun?

Patronları neden kaçtı
İSTİKRAR OYLAMASI: 1 Kasım aynı zamanda istikrarın oylanmasıdır. İstikrar istiyorsak oyumuzu nereye vereceğimizi çok iyi düşünmemiz lazım. 7 Haziran seçimlerinden sonra yaşananlar ortada. Bu yaşananlar içinde bir defa yönetimin ne tür ciddi sıkıntılar yaşadığını da gördük.

ANKARA KATLİAMI: Ankara'daki saldırıyı sadece DAEŞ'e dayayarak, PKK'yı korumak istediler. Saldırının dış güdümlü olduğu açık.

PENSİLVANYA VE AMİRAL GEMİ
: ABD'den gelen kampanya ekibi HDP'ye 'yalanı ve iftirayı uzatın' dedi. Bunlarda yalan çok rahat konuşuluyor. Bu kampanyayı yürüten heyetle İstanbul Bebek'te malum Pensilvanya medyasıyla yine Türkiye'de malum 'amiral gemi' diye kendilerini tasnife tabi tutan ekibin temsilcileri bir araya gelmiş. Bu çalışmada özellikle ortaya bir şey konuldu; 'Siz hiçbir zaman bölücü terör örgütüyle kendinizi birlikte göstermeyeceksiniz, PKK aleyhinde konuşacaksınız'

SORU İŞARETİ KOYUN:
Terör eylemine hazırlanan bir grup yakalandı. Eğer malum siyasi partiye yönelik bu tür eylemler yapılırsa soru işaretini koyun. Bu kadar açık konuşuyorum. Çünkü o malum kampanyayı yürüten kişinin verdiği akıl da buydu. Yani, 'icabında kendi içinizde bu tür eylemleri yapacaksınız' dedi.

KOZA-İPEK
: Kayyum kararı yargıyla ilgili bir konudur, Patronları kaçıp gitti. Niye kaçıyorsun? Yargı kararından rahatsız oldular. . Bunların destek kıtası durumunda olan savcılar, hakimler de kaçtı gitti.

PARALEL VİRÜSLER: Paralel Yapı, devletin içerisine sızmış virüs gibi. 657 yani Memurun Muhakemat Kanunu değişmediği sürece bu iş çözülmez.
BEDELİNİ ÖDERLER: (Muhalefetin iç savaş ifadeleri) Nerede iş savaş geliyor? Bununla bu milleti ürkütmek istiyorlar. Ne iç savaşı... Buna cesaret eden varsa ortaya çıkar, ama gereken cevabı da alır. Biz ta ne zamandan beri söylüyoruz. Biz kefenimizi giyerek yola çıktık.

KANDİL'DEN AHKAM KESME: Bizim mücadelemiz benim Kürt kardeşimle değil ki, bizim mücadelemiz terörle, teröristle. Kalkıyor Kürt insanı öldürüldü diyor. Bir defa dürüst ol. Sizde dürüstlük semtinize uğramış değil de dürüst ol. Kandil'den kakıp da ahkam kesme. Oradan kalkıyorsun Erdoğan bu işin failidir. Ona vatandaşım karar verir, sen kimsin. Sen haddini bil.

CANLI BOMBA YAKALANDI: Bu akşam Suriye tarafına kaçarken yakalananlar var, canlı bomba. Üzerlerinde 7 kilo TNT, bunlar beraber yakalandılar. Bunları biz yakından takip ediyoruz. Seçim öncesi açık net söylüyorum. Benim Kürt kardeşimle, teröristi yan yana getirmeyin. Terörist başka bir şey ki, bunlar haindir, alçaktır, ihanet içindedir