Bugünkü
Takvim

Nişantaşı'ndan Kandil'e nefret köprüsü

Başbakan , yüzbinlerce kişinin toplandığı İstanbul inde konuştu: 40 yıllık terör örgütünü barış havarisi gibi gösteriyorlar. Nişantaşı'ndan Kandil'e nefret köprüleri kuranlara karşı biz gönül köprüleri kuruyoruz

ABONE OL
Nişantaşı'ndan Kandil'e nefret köprüsü
İstanbul, 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri öncesinde bir kez daha AK Parti'nin birlik ve kardeşlik buluşmasına ev sahipliği yaptı. Başbakan Ahmet , yüzbinlerce kişiye seslendi. "Birliğimize, dirliğimize, kardeşliğimize kastedenler asla kazanamayacaklar" diyen Davutoğlu şunları söyledi:

7 Haziran'dan sonra 4 siyasi oluşum kendini gösterdi. Biz AK Parti olarak birlik siyaseti dedik.
Ellerindeki medya gücüyle terör örgütünü barış güvercini gibi gösteriyorlar. Terörden barış olur mu? Hendek kazarak, masum sivilleri katlederek mi barış inşa edeceksiniz?
Baktılar AK Parti bu oyunlarla yıkılmıyor. Başka bir yol denediler.
Emanet oylarla Nişantaşı'ndan Kandil'e nefret köprüleri kurdular.
Biz gönül köprüleri kuruyoruz.
Gezi Parkı'nın benzerini Kobani'de yaptılar. 'Katil devlet' diye küstahça konuşan adam, insanları silahlanmaya davet etti.

Yenikapıda dev miting

'TÜRKİYE ŞAHA KALKTI'
Durmadılar. 17 Aralık'ta yolsuzluk iftirası attılar. Biz yolsuzluklara, ta 2001'de savaş açtık. Bununla büyüdük.
Türkiye şaha kalktı. Türkiye'nin büyümesini istemediler. Hesaplar yaptılar, vazgeçeceğimizi sandılar.
Bunların yaşamayla, yaşatmayla sorunları var. Bunlar gencecik çocukları dağa çıkarıp ölümle tanıştırıyorlar. Kendilerinden olmayana, yaşam hakkı tanımıyorlar. Bu toprakların zenginliğini, farklılığını, gücünü hazmedemiyorlar.
Karşımıza gelenleri bir rüzgar gibi esip geçeceğiz. Silahlar gömülünceye, terör sona erinceye, bütün dağlarımız, vadilerimiz temizleninceye kadar mücadele edeceğiz. Allah aşkına biz bunlara meydanı bırakır mıyız?


ÇAKALLAR PUSLU HAVADA ORTAYA ÇIKAR
Başbakan Davutoğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli'ye yüklendi: "Sayın Bahçeli'nin 'evet' dediğini duydunuz mu? Ya bir kere de Allah aşkına milletin 'hayır'ı için 'evet' de. Ne teklif götürdüysek 'hayır' dedi. Benim bildiğim MHP'liler devletini korur. Ona birinin 'evet' demeyi öğretmesi lazım da hangi dilde öğreteceğiz bilmiyorum. Çakallar puslu havada ortaya çıkar. Bahçeli ülkenin en çok ihtiyaç duyduğu anda sorumluluktan kaçtı. Böyle bir günde elini taşın altına koymayacaksan ne zaman koyacaksın?"


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.