Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Siyaset
  • 22.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 22.10.2015 19:52
ABONE OL

Türkeş'ten Bahçeli'ye sert yanıt

Siyaset kulisleri MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Meclis'te 5'nci parti" çıkışını konuşuyor. A Haber'e konuşan Bahçeli'nin eski mesai arkadaşı tartışmaya yeni bir boyut getirdi. "Bu oluşumu sadece Bahçeli bildiğine göre kendisi de içinde olmalı" dedi. Başbakan Yardımcısı Türkeş, "MHP bir Truva atı mı?" diye sordu.

Türkeş'ten Bahçeli'ye sert yanıt
, eski çalışma arkadaşı MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin, "1 Kasım'dan sonra parlamentoda beşinci bir parti çıkacak" sözlerini, "Bir tek sayın Bahçeli biliyor başka hiç kimse bilmiyor o zaman sen pişiriyorsun derler" diyerek yorumladı. Bahçeli'yi bu oluşumun içinde olmakla suçladı.

Tuğrul Türkeş "Demek ki bir beşinci partinin oluşumumun bilgileri sayın Bahçeli'de bulunuyor… Gayri ciddi bir açıklama yapmış yani blöf yapıyor olamaz demek ki kendisi böyle bir oluşumun içinde" dedi.

Türkeş'e göre o açıklama zihinlerde pek çok soru işaretine neden olmuştu ve hepsi Bahçeli tarafından yanıtlanmayı bekliyordu.

Tuğrul Türkeş, Devlet Bahçeli'ye şöyle sordu: O zaman MHP'nin kendini iktidar yapmak yerine Meclis'e niye bir 5. parti kazandırma çalışmaları içinde görev aldığını açık ve net ortaya koyması lazım. Kulislerde konuşulan AK Partiyi bölme gayreti daha açık söyleyeyim daha önce AK Parti'de en üst seviyelerde görev yapmış şahsiyetler tarafından böyle bir girişim olacak ise ki buna ihtimal vermiyorum o zaman onlara yakın isimlerin MHP'den milletvekili adayı olarak gösterilmiş olması bu oyunun bir parçası mıdır daha açık sözlerle MHP bir Truva atı mıdır?7 Haziran sonrası tüm koalisyon formüllerini reddeden Bahçeli bugün tutumunu değiştirdi. MHP yönetiminin 1 Kasım sonrası HDP hariç herkesle koalisyona hazırız mesajını değerlendiren Türkeş, "Bu seçimin maliyetini Bahçeli ödemeli" diye konuştu.

Türkeş, "O zaman Türkiye'yi bir daha niye seçime götürdün bu seçimin müsebbibi sensin. Senin hayırların yüzünden Türkiye seçime gidiyor. Benim inancım vatandaşımız bu aymazlıkları gördü ve 1 Kasım'da AK Parti tek başına iktidar olacak ve inşallah koalisyon aramayacak" dedi.

ETRAFINDAKİLERE HAVLATMASA…
Geçici hükümete girmesi sonrası MHP'den ihraç edilen Tuğrul Türkeş, Bahçeli'nin sert eleştirileriyle karşılaşmıştı. Bahçeli'nin son dönemdeki "Türkeş bize başbuğumuzun emaneti her şartta MHP himayesinde" sözlerine ise tepki gösterdi:

"Sağolsunlar etrafındaki basın danışmanı ve diğer bazı şahsiyetlere havlatmasa bu samimi beyanını esas alacağız. Gene de güzel bir beyandır kendisine teşekkür ediyorum ben de sayın Bahçeli ve arkadaşlarını koalisyona girmeyen ve iktidar olmak istemeyenleri Allah'a emanet ediyorum.