Bugünkü
Takvim
  • Siyaset
  • 22.10.2015 00:00
  • Son Güncelleme: 22.10.2015 18:18

'li partisinden istifa etti

Kurucular Kurulu üyesi , 'ye sert eleştiriler yönelterek 46 yıldır üyesi olduğu partiden isitfa etti.

Seçime günler kala MHP'de şok istifa
Meriç, 46 yıldır üyesi olduğu partisinden istifa etti. Meriç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Genel Başkanı 'nin son zamanlardaki tutumlarını eleştirdi.

BAHÇELİ ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMADI
Bahçeli'nin kendisine yöneltilen her seçeneğe "hayır" demesini, "görevden kaçma" olarak niteleyen Meriç, "Alparslan Türkeş, Milli Cephe hükümetlerine üç milletvekilliği ile bir başbakan yardımcılığı iki de bakanlık alarak partisini iktidar yaptı. Başbuğunun koltuğuna oturan Sayın Bahçeli, bugün devletimizin en ağır hücumlara maruz kaldığı bir dönemde, elini taşın altına koymaktan kaçınmıştır. Sen nasıl bir siyasetçisin? Siyasetten maksat, fikirlerini iktidar yapmak değil midir?" ifadesini kullandı.

Meriç, MHP yöneticilerinin de partinin içinde bulunduğu bu durum karşında ortak bir tavır sergilemesini isteyerek, Bahçeli'nin tutumunun Alparslan Türkeş'in politikalarıyla hiçbir durumda bağdaşmadığını ileri sürdü.

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in seçim hükümetine girerek, sorumluluk almasının takdir edilmesi gerektiğini belirten Meriç, "Sayın Türkeş, devletimizin zaafa düşmesine meydan vermeyerek, vazifeye koşmuş ve seçmenin gönlüne su serpmiştir" dedi.

Meriç, Alparslan Türkeş'in sağ partileri birleştirip uzun dönemli bir siyasi istikrarı sağlamak amacıyla çalıştığını vurgulayarak, "Başbuğun böyle bir dönemde kayıtsız kalabileceğini düşünebilir misiniz? Tabi ki onun terbiyesiyle yetişmiş oğlu da kayıtsız kalamazdı. Onun devlet terbiyesi ile yetişmiş kadroları, MHP'den uzaklaştırılmıştır. Bu durum, MHP'nin bu duruma gelmesinin en önemli nedenidir" ifadesini kullandı.

Bahçeli'nin iktidar ortağı olduğu dönemde de yurt dışındaki Türk İslam eserlerine gereken önemi vermediğini savunan Meriç, şöyle konuştu:

"Başbakan Yardımcılığı döneminde acaba kaç Türk ve İslam eseriyle ilgilendi, onarımını sağladı ve ihya etti. Mevcut hükümet, TİKA faaliyetleriyle dünyanın her tarafında, 4 bin 500 civarında Türk İslam eserlerini ihya etti, bununla birlikte okul, hastane, yol, su gibi tesisleri de yapıp hibe olarak bırakmıştır. Dünyanın neresinde bir afet, felaket olsa devlet her türlü imkanlarla hemen yetişmektedir. Dünyanın neresinde bir mazlum millet varsa devlet, onların umudu haline gelmiştir."

kalan karakter 1000

zaza zaza

doğru söze ne denir zaten akp mhp bbp ve saadet tabanları 3 aşağı 5 yukarı ayni değerleri savundukları için birleşip tek bir çatı altında toplanmalılar böylece güzel ülkemiz dimdik ayağa kalkar ve kalıcı bir istikrar ve kararlılık göstermek daha bir mümkün olur

Aynı Görüşte misiniz?
evet22
hayır0
cevapla 22.10.2015 18:40

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.