Bugünkü
Takvim

"Teröre eş başkanlık yapıyorlar"

, AK Parti'nin eş başkanlığa izin verdiğini fakat şimdilerde eş başkanların teröre başkanlık yaparak süreci suistimal ettiğini açıkladı. Başbakan ayrıca, "Doğu'daki gençlerimizin elinde silah ve doçka değil, kalem ve ney görmek isteriz" dedi.

  • Siyaset
  • 20.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 20.10.2015 20:23
ABONE OL
Teröre eş başkanlık yapıyorlar
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 'da STK temsilcilerine hitap etti.
'nun açıklamasından satır başları:

"Allah şahit olsun, siz de şahit olun, hiçbir zaman rahatı seçmeyeceğiz, hiçbir zaman kolayı seçmeyeceğiz. Zor neredeyse onun üzerine gideceğiz. Zoru da yeneceğiz ama yeni bir Türkiye, özgür, mutlu, adil bir Türkiye'nin kilometre taşlarını döşemeye devam edeceğiz.
Biz Veda Hutbesi nesliyiz. Bu yüzden yaşadıklarımızı bu yönde hareket ettiririz.

7 Haziran sonrası neden terör patladı? Biz barış ortamı kim kastederse onun hak ettiği cevabı vermeye hazırız. Kardeşliğimizi hedef alanlara gereken karşılığı vereceğiz. En kutsal hak olan, hayat hakkından bahsediyorum.

"PUSLU HAVADAN ÇIKAN ÇAKALLAR..."
İslam'ı dünyaya en kötü biçimde tanıtan terör örgütü DAEŞ, Türkiye'yi hedef aldı. PKK, polislerimize haince saldırdı. 23 Temmuz'da aynı talimatı verdim: Biz ne PKK, ne DAEŞ, ne de DHKP-C tanırız. Doğu'da ve Güneydoğu'da hiçbir vatandaşımıza zarar verilemez.
90'lara dönmek lafları kara bir propaganda, iftiradır. 90'ları PKK ve Ergenekoncu zihniyetin hortlamasıdır. Bunlar puslu havada çıkan çakallardır. Bize güvenin, her şey demokrasi içinde sürecek.

"ONLAR MAYIN BİZ GÜL DÖŞERİZ"
12 Eylül'ün de 28 Şubat'ın da kalıntılarını biz yok ettik, ediyoruz. Ben ne hakka sahipsem, Van'ın en uç kesmindeki vatandaşımız da aynı hakka sahiptir. Biz lütuf yapıyor değiliz, kalkınmayı bir ulvi görev olarak görüyoruz.

5 bin 250 kişilik bir spor tesisini Vanlı çocuklarımız için açtık. Vanlı gençlerimizin elinde kalem, bilgisayar, ney bunları görmek isteriz. Elinde taş, mayın, silah, doçka görmek istemiyoruz. Doğu'da ve Güneydoğu'da nurlu yüzlü, çocuklarımızı ele geçirmelerine izin vermeyiz.

Belki onlar yaptığımız yollara mayın döşeyecekler, ne yaparlarsa yapsınlar bizi vazgeçiremezler. Onlar mayın, biz gül döşeriz.

"KENTLERİMİZDE EŞKİYA AT OYNATAMAZ"

Bugün Van'da vakur bir miting yaptık, benimle görüşen kardeşlerime linç girişimde bulundular. Hani bunlar barışı savunuyordu. Hastanede o isimleri ziyaret ettim.

Vali'mize söyledim bu saldırıyı yapanlar yakalanacak. Eşkıyanın at oynattığı kentler değil buralar. İl Başkanımıza saldırı yapılmışsa, gereken cevap verilecektir.

Çok demokrasiyi savunan Eş Başkanlar bakalım İl Başkanımıza saldırıyı kınayacaklar mı? Yılarız sanıyorlar. Son nefesimizi düşünerek yol çıktık. Farkımız bu. Tehditlerin elini kırana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.

Bu ülkede Kürtlerin de Türklerin de partisi vardır. Bunun adı AK Partidir. Üslup değişmiyor bizde. Ortak kaderi paylaşıyoruz.

Eş Başkanlık konusunda adımlar attık, resmileştirdik. Ama şimdi görüyoruz ki teröre Eş Başkanlık yapıyorlar."

kalan karakter 1000

HALK 2 HALK 2

serefsiz silho ( selahattin demirtas) simdide ramazan ayimiza agiz atiyor orda burda hemde alevileri guya arkasina alarak . alevilerinde musluman oldugunu biri ona anlatsin , bosa cirpinmasin insanlari ayaklandirmak icin bravo ii calisiyorlar , ama yil 2015 artik insanlar ilerlemek istiyor gerilemek degil , hitler avrupanin gercegi ama ustunu kapattilar gelecege baktilar bizde oyle yapalim tamam kurtlere zulum edildi ama sagduyulu insanlar biliyor ki 80 li yillar bitti , kenan evten öldu , kotu niyetliler gitti allahin izniyle sabirli olalim serefsizlere kanmayalim

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 21.10.2015 00:09

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.