Bugünkü
Takvim

Demirtaş yine güldürdü

BBC'ye konuşan HDP Eş Genel Başkanı partisinin 'ya sırtını dayamadığını öne sürerken DAEŞ'e karşı PKK'nın Suriye'deki kolu PYD'ye destek verdiklerini söyledi.

  • Siyaset
  • 19.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 19.10.2015 09:34
ABONE OL
Demirtaş yine güldürdü
Partisine mensup onlarca belediye başkanı, belediye başkanı yardımcısı, meclis üyesi ve parti üyesinin ile olan bağlantıları yapılan operasyonlarda tespit edilmiş ve pek çoğu görevden uzaklaştırılmışken, HDP Eş Genel Başkanı partisinin diğer eş başkanı Figen Yüksekdağ'ın "Biz sırtımızı YPG, YPJ ve PYD'ye yaslıyoruz" sözlerini gündeme getirerek, "Eş başkanımızın sırtımızı PKK'ya dayıyoruz diye bir söylemi varsa istifa ederiz" dedi..

"İSTİFAYA HAZIRIZ!"
BBC Türkçe'ye konuşan Demirtaş, Figen Yüksekdağ'ın çok tartışılan açıklamasıyla ilgili, "Öncelikle şunu belirtelim. Eş genel başkanımızın "Sırtımızı PKK'ya dayıyoruz" diye bir cümlesi varsa, ikimiz de istifa etmeye hazırız. Eş başkanımız "Sırtımızı, YPG'ye ve orada direnen güçlere dayıyoruz" dediğini öne sürerek PKK'nın bir uzantısı olan YPG üzerinden algı oyunu yapan Demirtaş sözlerini şöyle sürdürdü;

''Kime karşı? IŞİD saldırılarına karşı. Biz IŞİD'in değil, oradaki YPG'nin ve diğer güçlerin yanındayız. "Biz sırtımızı PKK'ya dayıyoruz" diye bir cümle asla yoktur. Biz sırtımızı ne silaha, ne de PKK'ya dayıyoruz, ama Suriye'deki, özellikle Suriye'nin kuzeyindeki savaşta, biz YPG'den yanayız, PYD'den yanayız ve bunu söylemekten de hiç imtina etmedik. PYD bir halk hareketidir bizim için. O nedenle oradaki savaşta biz onlardan yanayız tutumunu ortaya koyduk. Yoksa eş başkanımız "Biz sırtımızı PKK'ya dayıyoruz" diye bir açıklama asla yapmadı. Bunun düzeltilmesi lazım"

kalan karakter 1000

mehmet mehmet

seçim sonrası kandile kaçacaklar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.10.2015 10:43
AY ve YILDIZ AY ve YILDIZ

HDP ve MHP nin mecliste vatan ve millet icin katki sagliyacagi HIC BIR FAYDALARI yoktur. Ikiside o kutsal mekana YAKISMIYOR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 23.10.2015 20:41
KARTAL KARTAL

ülennnnn seloooo siz en iyisi arkanızı l p g ye dayayın hem daha ucuz hem daha ekonomik yok eger beğenmezseniz o zaman sen ve pyd ekibini istifaya bekliyoruz...................

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 20.10.2015 00:59
YILDIZ YILDIZ

KEMAL KILIÇDAROĞLUNUN SELODAN BİR FARKI YOK.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 19.10.2015 22:06
UMUT UMUT

CHP VE HDP AYNI YOK BİRBİRLİNDEN FARKI.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 19.10.2015 22:05

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.