Bugünkü
Takvim
  • Siyaset
  • 13.10.2015 Gazete
ABONE OL

Külliye'de yoğun gün

, terör gündemiyle Külliye'de Başbakan Davutoğlu, MİT Müsteşarı Fidan, Genelkurmay Başkanı Org. Akar ve İçişleri Bakanı Altınok ile görüştü...

Külliye'de yoğun gün
Beştepe, son günlerin en yoğun gündeminin merkezi oldu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde dün önemli görüşmeler yaptı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Selami Altınok ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'daki hain saldırı, Güneydoğu'daki kalleş saldırılar ve sınırdaki gelişmelerle ilgili detaylı bilgi aldı. Devlet Günü görüşmeleri teamüller gereği genellikle Perşembe günü yapılıyordu. Ancak Türkiye'nin gündemindeki olağanüstü durum nedeniyle bu pazartesi gününe yani dün tercih edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa, Belçika ve Japonya'yı kapsayan ziyaretinin ardından dün, Türkiye-Azerbaycan- Türkmenistan Zirvesi için Avaza'ya hareket edecekti.

BAN Kİ-MUN İLE ZİRVE
Ancak Tayyip Erdoğan, Ankara'daki terör saldırısı nedeniyle bu programını iptal etti. Bu arada, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in, Pazar günü Türkiye'ye geleceği açıklandı. Suriye başta olmak üzere, PKK ve Almanya'nın Türkiye'nin AB üyeliği hakkındaki tutumunun konuşulacağı belirtildi. Bu arada Erdoğan, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun ile dün akşam telefonda görüştü. Görüşmede Cumhurbaşkanı, Türkiye'nin PKK, DHKP-C, DEAŞ gibi terör örgütlerinin tümüne karşı kararlı bir mücadele verdiğini vurguladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.