Bugünkü
Takvim

'dan Erdoğan'a telefon

, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri ile bu akşam bir telefon görüşmesi yaptı.

  • Siyaset
  • 12.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 12.10.2015 20:38
ABONE OL
Ban Ki-mun'dan Erdoğan'a telefon
, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri ile bu akşam bir telefon görüşmesi yaptı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, BM Genel Sekreteri Ban, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Ankara'daki terör saldırısından derin üzüntü duyduğunu dile getirerek, saldırıyı şiddetle kınadıklarını ve hayatlarını kaybedenler için taziye dileğinde bulunduklarını belirtti.

Erdoğan da saldırı sonrasında BM'den gelen dayanışma ve taziye mesajları için teşekkür ederek, Türkiye'nin istikrarını ve toplumsal barışını hedef alan menfur saldırının aydınlatılması için devletin tüm imkanlarının seferber edildiğine dikkati çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin PKK, DHKP-C, DEAŞ gibi terör örgütlerinin tümüne karşı kararlı bir mücadele verdiğini de vurguladı.

LİBYA GÜNDEMDEYDİ
BM Genel Sekreteri Ban'ın Suriye meselesi çerçevesinde Rus uçaklarının Türk hava sahasını ihlalinden dolayı kaygısını ifade ettiği görüşmede, Libya konusu da gündeme geldi.

Ban'ın Libya'da taraflar arasındaki ihtilafın giderilmesine yönelik çabalardan dolayı Türkiye'ye teşekkür ettiği, Erdoğan'ın da Libya'da barış ve istikrar için her türlü katkıyı sunmaya hazır olduklarını, sürecin Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin teşkili aşamasına geldiğini görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdiği belirtildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.