Bugünkü
Takvim

Ankara'dan aday olacak

Haziran ayındaki genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak üzere görevinden istifa eden 'ın Ankara'dan aday olacağı öğrenildi.

  • Siyaset
  • 07.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 07.02.2015 18:01
ABONE OL
Fidan o ilden aday olacak
Milli İstihbarat Teşkilatı () Müsteşarı , 7 Haziran 2015'te yapılacak genel seçimler öncesi, milletvekili aday adayı olmak üzere görevinden istifa etti.

ANKARA'DAN ADAY OLACAK
Hakan Fidan'ın Ankara'dan milletvekili adayı olacağı öğrenildi. Fidan'ın görevini seçimlere kadar Müsteşar Yardımcısı İsmail Hakkı Musa vekaleten götürecek.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre; Fidan, Başbakanlık makamına sunduğu istifa dilekçesiyle milletvekilliği seçimlerinde aday adayı olmak için, 10 Şubat tarihinden geçerli olmak üzere MİT Müsteşarlığı görevinden ayrıldı. Fidan'ın istifa dilekçesi, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kabul edildi.

Fidan, 25 Mayıs 2010'dan beri MİT Müsteşarı olarak görev yapıyordu. Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) ilan ettiği takvime göre, aday adayı olacak kamu görevlilerinin 10 Şubat 2015'e kadar görevlerinden ayrılmaları gerekiyor.

Önceki akşam katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Fidan'ın yerine kimin geleceğine ilişkin bir isim açıkladı ve acaba diyerek 'Bir görev değişikliğinde o MİT'in başına gelecek m? diye aklımdan geçiyor' dedi.

FİDAN'IN YERİNE O MU GELECEK?

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Hakan Fidan'ın istifası sonrası değerlendirmelerde bulundu. Katıldığı bir tv programında, MİT Müsteşarı Fidan'ın milletvekili aday adayı olması halinde çözüm sürecinin etkilenip etkilenmeyeceği sorulan Arınç, şu yanıtı verdi:

''FİDAN'IN YERİNE O İSİM GEÇER Mİ? DİYE DÜŞÜNÜYORUM''
''Fidan ile beraber bu işi başlatan MİT Müsteşar Yardımcısı şu anda Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı olan da şu an en az Fidan kadar bu konuyu takip eden bir insandır. 'Acaba bir görev değişikliğinde o MİT'in başına gelecek mi?' şeklinde aklımdan geçiyor. Bunu yüksek sesle konuşmak ne kadar doğru bilmiyorum ama siz sordunuz ben de gönlümden geçenleri düşünüyorum. MİT'te bir boşluk olmaz, çözüm sürecinde bir boşluk olmaz. Çünkü adaya gidenlerden bir tanesi de odur. Fidan'ın aday adaylığı hayırlı olsun.''

kalan karakter 1000

baran baran

KEŞKE VANDAN ADAY OLSA SAYIN FİDANA VAN YAKIŞIR

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 07.02.2015 21:58

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.