Bugünkü
Takvim

Milletin tarafındayım

Erdoğan, muhalefet partilerine cevap verdi: Milletin tarafındayım... 7 Haziran, yeni anayasa iradesini ortaya koyma günüdür diyorum

ABONE OL
Milletin tarafındayım
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, heyetini Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti. Erdoğan, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu:
Türkiye büyüdükçe güçlendikçe yeni ihtiyaçlar ortaya çıkıyor. Benim bir süredir tartışmaya açtığım başkanlık sistemi böyle bir ihtiyacın ürünüdür. Artık bu idari yapıda elbise Türkiye'ye dar geliyor bunu aşmalıyız.

Bir muhalefet partisinin başındaki diyor ki 'Erdoğan'ın siyah dediğine beyaz, beyaz dediğine siyah deriz.' Bu eski Türkiye prototipidir.

Rahmetli Türkeş'in "tarih ve töremize uygun olarak Başkanlık'ı kabul ediyoruz" dediği bir sistemdir. Şimdi sırf biz önerdik diye kendi tarihlerine törelerine ters düşmek pahasına başkanlık sistemine karşı çıkıyorlar.

Hiç kimse millete efendilik taslamayı, parmağını sallayarak milleti terbiye etmeyi aklından geçiremesin diye başkanlık öneriyoruz.

Bunlar darbelerle, sisli ortamlarında iktidara gelmeye alışmışlar. Milletin teveccühü desteği ile iktidara gelmek gibi hayalleri yok.

Kırşehir'deki konuşmama takmışlar. "Cumhurbaşkanlığı yeminini unuttu" diyorlar. Yeminin muhtevasını da bilmiyorlar. Ben tarafım ama bu bir siyasi partinin tarafı değil. Ben milletin tarafıyım bunu göremiyorlar.

denetim sistemini kaldırıyor. Haşa. ABD'de çiftli sistem var. Temsilciler Meclisi ve üstünde senato. Sağlık reformunu yaptık ama Sayın Obama hala yapamadı. Niye müsaade etmediler.

Sen tercihlerinden dolayı hakaret et, seçim günü de git oy iste. Göbeğini kaşıyan dediğin adam sana oy verir mi vermez. Bu ülkenin kaosa sürüklemesine izin veremeyiz.

7 Haziran bu ülkede milletimizin yeni Türkiye için bir irade ortaya koyma günüdür. 7 Haziran, maalesef başaramadığımız yeni anayasa olayını başarabilmek için iradesini ortaya koyma günüdür diyorum. Niye rahatsız oluyorlar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Latin Amerika seyahatine pazartesi günü başlayacak. İlk durağı Kolombiya olacak. Ardından Küba'ya, daha sonra da Meksika'ya gidecek olan Erdoğan, sağlık durumu iyiye giden Fidel Castro ile Havana'da görüşecek.

Birileri faizle paçalarımızdan tutuyor. Faiz yeterli değil bunu daha iyi bir noktaya getirmemiz lazım. "Enflasyon şuraya inerse faizi düşüreceğiz" gibi bir mantık yanlış bir mantıktır. Böyle bir mantık olmaz. Enflasyona göre faiz ayarlanmaz. Faiz enflasyonu zaten oluşturur. Sen faizi yüksek tutarsan enflasyon yüksek olacaktır. Hala bunu anlayamayanlar var" dedi.

DEAŞ'ın Ürdün'lü pilotu yakma eylemini telin ediyorum, lanetliyorum. Ürdün milletinin başı sağ olsun. Böyle bir vahşet olamaz. Bunun bizim dinimiz İslam ile uzaktan yakından alakası yok. Bunların da İslam la alakası yok. Mısır'da 183 kişiye idam cezası verildi. Peki, bu idam cezasını veren yargı ve onun arkasında duran darbeci yönetimi acaba batılı ülkeler telin ediyor mu? Avrupa'da idam yasak. Çıkın konuşun, birşeyler söyleyin, ABD aynı şekilde çıkın bir şeyler söyleyin. Nasıl oluyor da hiç bir suçu olmayan bu insanlar darbeye karşı çıktıkları için idam ediliyor.

kalan karakter 1000

gürcan gürcan

bizler seni seviyoruz hakkında konuşulan kötü sözlere aldırma sayın cumhurbaşkanım seçilmişe saygıya davet ediyorum herkezi

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.02.2015 15:25
Gurbetci Gurbetci

Allah sana uzun omurler versin vallaha billaha vatanim icin Allah benim omrumden c baskanimiza omurvesin basimizdan seni eksik etmesin

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.02.2015 15:12
necmiu necmiu

diger partilere atıp tutmakmı tarafsızlık verilen gorevi tarafsızlıkla ifa edecegime namus ve serefim uzerine yemin ederim dedin buna uymak senin borcun

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 05.02.2015 10:43
mustafa mustafa

Acaba Tayyip babam Başkanlık Sistemine karşıyız dese muhalefet ne der :)) Çok merak ediyorum..Öğretmenlere nisanda ek atama bekliyoruz:))

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır2
cevapla 05.02.2015 10:24
mehmet mehmet

7 Haziran 2015 saat 19 ak parti %55 oy ile ve 450 mv.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır2
cevapla 05.02.2015 10:15

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.