Bugünkü
Takvim

Hitler'in izinde

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, 'de katliam yapan 'i böyle eleştirdi. Pensilvanya'ya tepki gösterdi: O zat sözüm ona taziye yayınlamış. İsrail'e bir cümle yok. İpini elinde tutan efendisine söz söyleyemez

ABONE OL
İsrail Hitler'in izinde
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan , dün Hatay'da yüzbinlere seslendi. 'de katliam yapan, çoluk çocuk demeden ölüm kusan 'e sert tepki gösterdi. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

NASIL BİR KADINSIN YA
İSRAİL bomba yağdırıyor. Bazı İsrailliler de evlerin çatısına çıkıp film izler gibi izliyor. Destek veriyor. Bir İsrail milletvekili de çıkıp 'Bütün Filistinli anneler ölmeli' diyor. Sen nasıl bir kadınsın ya. Yazıklar olsun. Bu alçaklık nasıl izah edilir. TÜRKİYE'deki kadın örgütlerine sesleniyorum. Neden sesiniz çıkmıyor. Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'den izin mi alamadınız. BİZLER Hitler zulmüne, antisemitizme elbette karşıyız. Ama biz Hitler'in izinden giden terör devletlerine de karşıyız. İsrail'in yaptığının Hitler'in yaptığından ne farkı var. Hitler'in sizin atalarınıza yaptığından daha beterini siz Filistinliler'e yapıyorsunuz. Kim rahatsız olursa olsun İsrail terörünü eleştirmeye devam edeceğiz. PENSİLVANYA'daki zat sözüm ona itikaftan çıkmış, Gazze için taziye mesajı yayınlamış. İsrail'e bir cümle var mı? Yok. İpini elinde tutan efendisine elbette söz söyleyemez. İSRAİL denilen terör devleti, bir yandan Gazze'yi acımasızca vuruyor bir yandan bölge ve dünya barışını dinamitliyor. Kumsalda oynayan çocukları vuruyor. Ey ABD, ey Batı neredesin. Türkiye, Katar, Şili, Venezuela ve son olarak Çin dışında İsrail'e tepki gösteren ülke olmadı. Ama ülke yönetimleri sussa da halklar ayaklanıyor.

ADİL OL AMERİKA
BU arada Erdoğan, Hatay mitinginden önce bir televizyon kanalına verdiği röportajda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki'nin "Kırıcı açıklamalar" açıklamasına sert çıktı: "Onlar bize metin gönderecekler de biz o metni mi okuyacağız. Asıl kırıcı olan ABD'dir. Adil ol ABD?"

kalan karakter 1000

ismail ismail

hitler bunların yanında cennetlik be sayın başbakan

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 21.07.2014 12:49

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.