Bugünkü
Takvim

BDP isim değiştiriyor

ABONE OL
BDP isim değiştiriyor
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) 3. Olağan Kongresi hazırlıkları kapsamında Diyarbakır il başkanlığında basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan BDP Kongre Hazırlık Komisyonu Üyesi Kamuran Yüksek, "BDP'nin yeni dönemdeki isminin, komisyon olarak yaptığımız tartışmalar neticesinde 'Bölgelerin Demokrasi Partisi' olmasını benimsemiş durumdayız" dedi. Yüksek, partinin yeni dönemde kullanacağı isim konusunda görüş birliğine vardıklarını söyledi.

kalan karakter 1000

Her sey ortada Her sey ortada

Demirtas bey;Partinin ismini degistirmek fayda etmiyor,mühim olan zihniyetinizi degistirmektir.Bir AYAGINIZ DAGDA,bir AYAGINIZ Meclis'te olmaz öyle.Sizler, milletin öz iradeleri ile verdikleri oylarla degil,iradelerini terör BASKISI ile,korturak,YILDIRARAK,tehdit ederek gaspedilmis oylarla mecliste bulunuyorsunuz.Her secim arifelerinde dagdan indirdikleriniz terör gücü ile kendinizi meclise TASIYORSUNUZ.HALKIN öz iradelerini gaspeden Kandil'in vekilleri,asla Millet'in vekilleri olamazlar.Defalarca ismini degistirdiginiz partinizde mutlaka,demokrasi kelimesi geciyor olsada,demokrasi ile uzaktan,YAKINDAN asla ilginiz yoktur.TIPKI CHP gibi IRKCI ve diktatörlük kokan zihniyete sahipsiniz.Yeni Partinize vereceginiz "Bölgelerin Demokrasi Partisi" ismi ile,bölücülügü ön plana CIKARIYORSUNUZ.Partide 'BÖLGE' kelimesini kullanmakla,tamamen renginizi belli ediyorsunuz.Türkiyedeki tüm partiler,Türkiye'nin her bölgesinde OLMALIDIRLAR.Partinize verilecek olan isim önerisi kandilden mi geldi?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 07.07.2014 09:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.