Bugünkü
Takvim

Susmaktansa çeker giderim

Erdoğan, Suriye'deki katliamlara ve Reyhanlı saldırısına sessiz kalınmayacağını söyledi: Bedelini ödeyecekler. Susmak yerine kimliğimi bu kürsüye bırakırım

Susmaktansa çeker giderim
Başbakan , 'nın düzenlediği "Analar Ağlamasın" temalı Anneler Günü programına katıldı. Sert mesajlar verdi.

Türkiye'ye kastedenler, er ya da geç, bunun bedelini öderler ve ödeyecekler. Büyük devletler, soğukkanlılıkla hareket ederler. Büyük Devletler, kendilerine yapılanın cezasını misliyle verir. Ama vakti zamanı gelince...

Suriye'nin Banyas şehrindeki katliamın fotoğraflarını görünce ağladım. O bebeklerin, o çocukların, o annelerin içler acısı manzarası karşısında susmaktansa, ben, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı kimliğimi şu kürsüye bırakır, çeker giderim.

Mahşer günü Rabbim bana soracak: Ey Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı o bebekler için ne yaptın diye. Ne diyeceğim. Siyaset mi yaptım diyeceğim...

Gün 'ben söylemiştim' diyerek suçlu arama günü değildir. Bu meseleden siyasi rant elde etmeye çalışmak en hafif tabiriyle ahlaksızlıktır.

Bizi Suriye'deki kanlı bataklığa çekme yönündeki her tahrik eylemi karşısında dikkatli olmalıyız. Özellikle Hatay ilindeki bazı hassasiyetlerle fitne çıkarılmak, kaos oluşturulmak isteniyor.

Bu saldırılar Suriye politikamıza yönelik değil, büyüyen ve güçlenen Türkiye'ye yöneliktir.

Annesini kaybedenler, onların kıymetini çok daha iyi bilirler. Siz cennet kokusu almak istemez misiniz. Öpün annelerinizi ayaklarının altını... Hiçbir şey kaybetmez, kendinizi cennette hissedersiniz. Siz şehit anneleri olarak inşallah ebedi alemde farklı muameleye tabi tutulanlardan olacaksınız.

4 mühendis kurtarıldı
Erdoğan, Afganistan'da düşen helikopterden kaçırılan 8 Türk mühendisten 4'ünün MİT'in çabaları sonucu teslim alındığını açıkladı. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da Milayim Çelik, Nurettin Koştur, Abdülbaki Aslanhan ve Erkan Kaya adlı mühendislerin Kabil Büyükelçiliği'nde olduğunu bildirdi.


Hasan AY


kalan karakter 1000

ERDOĞAN ŞAHİN ERDOĞAN ŞAHİN

BU OLAYDA GÖSTERMİŞTİ Kİİİİ TÜRK ÜN TÜRK TEN BAŞKA DOSTU YOKTUR.ABD DOSTUMUZ MU DEĞİL İSRAİL DEĞİL RUSYA DEĞİL ARAP ÜLKELERİNİN TAMAMI DEĞİL TÜRKİ CUMHURİYETLERİNİDE ZEHİRLEDİLER YANİ BU ÜLKENİN DOSTU YOK AMMA DAHA ÖNEMLİSİ BU ÜLKEDE SÖZ KONUSU ÜLKE MİLLET OLUNCA BİRLİKTE YOK,ASIL DÜŞMANIMIZDA BU BİLİYORMUSUNUZ.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 13.05.2013 11:21

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.