Bugünkü
Takvim

İsrail'e 4 değil 7 şart

ABONE OL
İsrail'e 4 değil 7 şart
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Geçmiş ölüdür" diyen İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'e, "Ben geçmişi hiçbir zaman ölü olarak görmem. Geçmiş üzerinden nefret inşa edilmez. Ama geçmiş de yaşanmıştır, insanlar geçmişleri ile yüzleşmekten kaçınmamalılar" yanıtını verdi. İki ülke ilişkilerinin normalleşmesinin vakit alacağını söyleyen Davutoğlu, 31 Mayıs 2010'daki Mavi Marmara baskının ardından Türkiye'nin 7 şart ortaya koyduğunu ve tüm şartların da yerine geldiğini anımsattı.
Davutoğlu, bu şartları şöyle sıraladı:
1- BM Güvenlik Konseyi açıklaması yapılsın. Yapıldı.
2- Bütün yaralılar ve bütün yolcular o gün ya hapishanede ya da hastanedeydi. Bugün unutuldu bunlar. 'Hepsi serbest bırakılsın dedik' bırakıldı.
3- Geminin serbest bırakılması.
4- Uluslararası soruşturma açılması.
5- Özür
6- Tazminat
7- Ambargonun kaldırılması.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.