Bugünkü
Takvim

Yola devam

Ankara'daki saldırıları kınayan Erdoğan, 'Bu saldırılar demokratikleşme ve çözüm süreci noktasında ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu gösteriyor' dedi. Olayın Ergenekon ile bağlantılı olduğunu söyledi

ABONE OL
Yola devam
Başbakan , ile 'na yönelik önceki akşam gerçekleştirilen nı, "Çözüm sürecinde doğru yolda olduğumuzu gösteriyor" diyerek yorumladı. Erdoğan, Danimarka-Türkiye İş Forumu öncesi Ankara'daki çifte saldırıyı değerlendirdi. Terörün kimi, nereyi hedef alırsa alsın elbette kötü olduğunun altını çizen Erdoğan, "Ancak bir siyasi partiyi, demokrasinin, millet iradesinin, çok sesliliğin en önemli unsurunu hedef almak takdir edersiniz ki çok daha kötüdür" dedi. "Alçakça" diye nitelendirdiği saldırıları kınayan Erdoğan, şunları söyledi:

'KARARLILIKLA YÜRÜYECEĞİZ' "
Son derece kritik, son derece hassas bir süreçten geçerken yapılan bu saldırılar çok açık şekilde, demokrasiye, çözüm sürecine, milli iradeye ve kardeşliğimize yapılmış saldırılardır. Bu saldırılar, demokratikleşme noktasında, çözüm süreci noktasında ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu da gösteriyor. Kardeşlikten, demokrasiden, hukuktan rahatsız olan tüm bu çevrelere rağmen yolumuzda kararlılıkla yürüyeceğiz. Bunun yanında olayın başka boyutu da, Ergenekon ile olan bağlantısıdır. Geçmişte de buna benzer şeyler olmuştu.

DANİMARKA'DAN İSRAİL MESAJI

Başbakan Erdoğan, Politiken gazetesine verdiği röportajındaki Siyonizm ile ilgili sözlerinden kimsenin farklı anlam çıkarmamasını istedi. Erdoğan, "Anti- Semitizm'i açıkça kınayan çok sayıda konuşmam, bu konudaki tavrımı ortaya koymaktadır. Bu bağlamda Viyana'daki konuşmamın arkasındayım" dedi.

* Danimarka Başbakanı Helle Thorning Schmidt, Başbakan Erdoğan'ı ve Türk heyetini ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu söyledi. Erdoğan da, AB desteği için teşekkür etti.

* * *
BOMBA TANIDIK
AK Parti Genel Merkezi'ne lav silahı, Adalet Bakanlığı'na da el bombaları ile gerçekleştirilen iki saldırıyı da iki eylemcinin yaptığı anlaşıldı. Zanlıların eşkalinden kimlikleri belirlendi. DHKP/C terör örgütünün üyelerinden olduğu belirtildi. Bombanın ABD büyükelçiliğindeki intihar eylemindeki ile örtüştüğü bildirildi. Lav silahı da Norveç malı çıktı.

* * *
İSTANBUL' DA PATLAMA
İstanbul' da Maltepe Kaymakamlığı'nın bahçesinde ses bombası büyük bir gürültüyle patladı. Olayda can kaybı yaşanmadı. Kartal'da bir kütüphanenin yanına bırakılan bomba ise patlamadan etkisiz hale getirildi.Mehmet Ali BERBER

kalan karakter 1000

akrep akrep

basbakan olarak rekora kosan erdogan sana ne rekorlar yakisir basarinin devamini diliyor sizi tebrik ediyorum

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 22.03.2013 15:10

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.