Bugünkü
Takvim
  • Siyaset
  • 30.05.2012 00:00
  • Son Güncelleme: 30.05.2012 21:45

Tanık olarak dinlensin!

Davanın savcısı Eski Genelkurmay Başkanı'nın tanık olarak dinlenmesini istedi.

Tanık olarak dinlensin!
Ergenekon Davası'nda savcı, Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral 'ün tanık olarak dinlenmesini talep etti.

Emekli Orgeneraller İlker Başbuğ, Hurşit Tolon, Hasan Iğsız, CHP Milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile Danıştay saldırısı Tetikçisi Alparslan Arslan'ın da sanıkları arasında yer aldığı davanın 191'inci duruşmasında talepler alındı.

Tutuklu sanıklardan Doğu Perinçek, MİT tarafından hazırlanan ve 2003 yılında Genelkurmay Başkanlığı'na gönderilen "Ergenekon Şeması"nın akıbetinin sorulmasını için dönemin Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'ün tanık olarak dinlenmesini talep etti.

Görüşünü açıklayan savcı Mehmet Ali Pekgüzel, Perinçek'in bu talebini yerinde buldu, Özkök'ün tanık olarak dinlenmesinin kabul edilmesini istedi.

Savcı ayrıca, Gazeteci ve Ak Parti Milletvekili Şamil Tayyar ile Devrimci Karargah terör örgütü davasının tutuklu sanığı Eski Emniyet müdürü Hanefi Avcı'nın da bu davada tanık olarak ifade vermesini talep etti.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.