Bugünkü
Takvim

İnsani değil

AK Parti'li Çelik, İçişleri Bakanı Şahin'in 'Uludere'de ölenler, olayın figüranıdır' sözüne tepki gösterdi: Bu üslubu doğru bulmuyorum

ABONE OL
İnsani değil
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı , İçişleri Bakanı 'in dün bir TV kanalındaki sözlerini eleştirdi. Çelik, İçişleri Bakanı Şahin'in Uludere'de ölen insanlarla ilgili söylediği 'Ölen insanlar olayın figüranlarıdır' ifadelerini yakışıksız buldu. Çelik, "Bu bölgede yıllardan beri kaçakçılık yapılır. Devlet, gidin kaçakcılık yapın demiyor. O bölgede, Kuzey Irak'ta PKK'nın kampları var. Şimdi oralarda PKK vatandaşlardan ister sigara kaçakçısı, ister mazot kaçakçılığı yapsın haraç alıyor. Ama elde bir delil, ispatlanmış bir şey yokken hayatını kaybeden bu insanları PKK'nın figüranı olarak isimlendirmek doğru değil. Bu konuda Şahin'e katılmıyorum. Ayrıca bu üslubu da çok insani bulmuyorum. Sayın Bakan'ın bu üslubunun ve yaklaşımının hükümete ve partiye ait bir üslup olduğu kanaatinde de değilim" dedi.
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.