Bugünkü
Takvim
  • Siyaset
  • 14.05.2012 Gazete
ABONE OL

İhaneti affetmem

İhaneti affetmem
CHP İstanbul 34. Olağan İl Kongresi Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapıldı. Kongrede mevcut il başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Genel Başkan Yardımcılığı ve Merkez Yönetim Kurulu'ndan istifa eden Gürsel Tekin'in desteklediği belirtilen Ali Özcan ile Prof. Dr. Semih Eryıldız aday oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tarafsızlık gerekçesiyle oy kullanmadı. Kılıçdaroğlu, konuşmasında "Sosyal demokratların bir zihniyet devrimine ihtiyacı var. Ufkumuzu geliştireceğiz. Dünyadaki gelişmelere bakacağız. İnanmadığımız şeyleri söylemeyeceğiz. Bize oy vermeyecek yurttaş bile, 'Bunu CHP söylüyorsa mutlaka doğrudur' diyecek" diye konuştu.

KAVGA İSTEMİYORUM
Partide kavga istemediğini belirten Kılıçdaroğlu "'liler eski alışkanlıklarından vazgeçecekler. Ben yumuşak birisiyim. Beni eleştirenlere saygı gösteririm. Ama partiye zarar verenleri affetmem" sözleriyle sert mesaj verdi. Kılıçdaroğlu'nun sözlerin hatırlatılan Gürsel Tekin ise "Parti içi kavga yaratan bir insan olsaydım istifa etmeyerek yapardım" dedi.
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.