;
4 belediye başkanı AK Partiye katıldı
İl Başkanı Murat Kılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, MHP'li Narman Ahmet Yücel İşleyen, bağımsız Çat Belediye Başkanı Şibli Saydın, Saadet Parti'li Hınıs Belediye Başkanı Enver Taçyıldız, Pasinler ilçesine bağlı Alvar Belde Belediye Başkanı MHP'li Zihni Tekman'ın AK Parti'ye katıldığını belirterek, ''Belediye başkanlarımızın rozetini Ankara'da düzenlenecek AK Parti Grup Toplantısı'nda Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan takacak'' dedi.

Söz konusu belediye başkanlarının önceki yerel seçimlerde AK Parti'den aday olmak isteyen isimler olduğunu ifade eden Kılıç, sözlerine şöyle devam etti:

''Biz o günün şartlarında kendilerini aday göstermeyince,onlar da başka partilerden aday olmuş ve kazanmış arkadaşlardı. Bu geçişler zaten Erzurum'da yüzde 70 oy oranına erişmiş bir parti olarak AK Parti'nin gücünü gösteriyor. Arkadaşlarımızdan böyle bir talep geldi biz de kabul ettik. İnşallah hayırlı olur. AK Parti'nin gücüyle inanıyoruz ki daha iyi hizmet edecekler. Halkımızla daha çok bütünleşecekler. Zaten kazandıkları bölgelerde AK Parti'nin oy oranı yüzde 75'lerdeydi.''

-''35 belediyenin 34'ü AK Parti'li oldu''-

Belediye başkanlarının, vatandaşın AK Parti'ye olan teveccühünü gördüğü için partilerine katıldıklarını ifade eden Kılıç, ''Yeni geçişlerle birlikte Erzurum'daki toplam 35 belediyenin 34'ü AK Partili oldu. Şu anda bir tek Şenkaya'ya bağlı Paşalı Belde Belediye Başkanı farklı bir partiden. Onun dışındakilerin tamamı AK Parti'li'' diye konuştu.

Kılıç, Tortum ilçesine bağlı Bağbaşı Belde Belediye Başkanı Karabey Eroğlu'nun partilerinden istifasıyla ilgili olarak da ''Eroğlu'nun istifa dilekçesi henüz işleme konulmadı'' dedi.
  • 13 Ekim 2011, Perşembe 15:14

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.