Bugünkü
Takvim

O iki subay gözaltında

O iki subay gözaltında
Cumhurbaşkanı 'ün "Bana bir video geldi. Baktım ki birileri cesetlerle ilgileniyor, birileri vida söküyor. Cihazları keçiler gelip sökmedi" açıklaması, Yazıcıoğlu soruşturmasında şok operasyona yol açtı. Operasyon kapsamında önceki gün İzmir, Antalya, İstanbul, Malatya ve Ankara'da baskınlar düzenlendi. Video kayıtlarında helikopterin beynini sökerken görüntülenen 2 subayın da aralarında bulunduğu 11 muvazzaf asker ile 5 sivil gözaltına alındı. Malatya'da gözaltına alınan 3 muvazzaf asker ise dün adliyeye götürüldü. gözetiminde adliye nakledilen 3 muvazzaf asker, 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nin bulunduğu kata çıkarıldı. Askerlerin ifadeleri, Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Şeref Gürkan tarafından alınmaya başlandı. Ayrıca Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nde gözaltınan F.S., M.S. ve K.M. de karayoluyla Malatya'ya gönderildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.