Bugünkü
Takvim

Keş kuşatması!

Yazıcıoğlu'na mezar olan helikopter, karanlığa çakıldı! TAKVİM'e konuşan , o geceyi anlattı: Kazadan sonra Keş Dağı'na çıktık. Askerler enkazın etrafını kuşatmıştı. Bu sırada bir yüzbaşı "Geri dönün. Yoksa sizi vururum" dedi

ABONE OL
Asker silah çekti!
Aradan tam 2.5 yıl geçti. İddialar iddiaları, gariplikler gariplikleri kovaladı. Nihayet, BBP'nin merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazası ile ilgili ciddi adımlar atıldı. Buna karşılık olağanüstü zaman kaybedildi. Şimdi, cevap verilmesi gereken soru o kadar çok ki... Üstelik, her gün bir yenisi ortaya çıkıyor. İddialar ve suçlamalar birbirini izliyor...
Bunlardan biri de helikopterin düştüğü Keş Dağı'na 30 dakika mesafedeki TEİAŞ'ta işçi olarak çalışan Afşinli Kasım Dinç'e ait. Dinç, bir ara iddialarını internette de yayınladı. Daha sonra uyarılar aldı. Bazı dostları kendisini arayıp, "Hemen onları oradan kaldır" dediler: - Sen onları oradan kaldırmazsan, seni ortadan kaldırırlar! Bunun üzerine, internete koyduğu o bilgileri geri çekti.

5 KİŞİYLE HAREKETE GEÇTİ
Kasım Dinç, son gelişmeler üzerine yeniden harekete geçti. Dostları, arkadaşları ve bazı çevrelerle görüşerek, kazanın ardından yaşadıklarını yetkililere mutlaka iletmek istediğini söyledi.

Dün kendisi ile konuştuk...

Son derece önemli iddialarda bulundu. "En baştan anlatayım" diyerek söze başladı: - Ben, TEİAŞ'ta işçi olarak çalışıyorum. Aynı zamanda eski lisanslı futbolcu, King Boksçu ve dağcıyım. Çalıştığımız yer, olay yerine yarım saat mesafede. Olayı duyar duymaz cipimi hazırladım, gerekli malzemeleri koydum ve 5 kişiyle birlikte yola çıktık. Yolda Göksun'un Ocak Başkanı arkadaşımızla karşılaştık. Ondan gerekli bilgileri aldık. Köylülerle konuştuk.

Helikopterin düştüğü yeri belirledik.

Buraya kadar her şey normal. Dinç'in daha sonra anlattıkları ise inanılır gibi değil... "Olay yerine en yakın ekip bizdik" diye devam etti: - Enkaza yaklaştığımızda, etrafının askerlerle çevrildiğini gördük. Adeta dağı çepeçevre kuşatmışlar, daha yukarı çıkmamızı istemiyorlardı. O sırada önlerine çıkan bir yüzbaşı kendilerini engelledi. Israr etmeleri üzerine de sert bir ses tonu ile "Biraz daha ilerlerseniz sizi vururum" dedi.Çaresiz geri döndüler.


'4 EL SİLAH SESİ DUYDUK'
Bu defa Keş Dağı'nın kuzeyinden yukarı çıkmak için tırmanmaya başladılar. Helikopterin düştüğü yere 1 kilometre kadar yaklaştılar.Ancak, kayalıkları aşamadılar. Bu sırada saat 03:00'e doğru ilerliyordu.

Aşağıya, dağın kuzey doğusuna doğru ilerlerken, aralıklarla 4 el silah sesi duydular. Kasım Dinç, "Ne olduğunu, kimin niçin ateş ettiğini bilemiyorum" dedi: - Ama, silah sesi helikopterin düştüğü taraftan gelmişti. Saat 05:00 sıralarında yine askerlerle karşılaştılar. Bu sırada ekipten birinin ayağı burkulmuştu. Arabalarını alıp Göksun'a döndüler. Arkadaşlarını hastaneye bıraktıktan sonra tekrar dağa yöneldiler. Kasım Dinç, "Gittik, ama yine bize yol vermediler" diye konuştu:

- Önümüze bir astsubay çıktı. Kendisi ile çok tartıştık. "Bize, hayati tehlikeniz var, size izin veremem" dedi. Biz ısrar edince de silah çekti.

Bizde de silah vardı. Biz de silahlarımızı gösterip, "Sizin olabilir, ama bizim hayati tehlikemiz yok" dedik. Buna rağmen, askerlerin engellemesi yüzünden enkaza ulaşamadık.
Dinç, bu anlattıklarının ardından iddialarını peş peşe sıraladı:

* Enkazın etrafında sürekli dolaşmamıza rağmen, askerler yüzünden bir türlü helikoptere ulaşamadık.

*Bizim dışımızda da o bölgeye gitmek isteyen başka arama ekiplerine izin verilmedi.Size bizim yaşadıklarımızı aynen yaşayan 50 kişi bulabilirim.

* Bana göre askerler helikopterin enkazının çevresini kuşatmışlar, oraya gidilmesini engellemeye çalışıyorlardı. Bu apaçık belli oluyordu.

*Yer belliydi. Köylülerin tamamı da orayı gösteriyordu. Buna karşılık, orada arama yapılmadığı gibi başkalarına da izin verilmiyordu.

* İlginçtir, daha önce rahatlıkla görüşme yapabildiğimiz o bölgede telefonlar da çekmiyordu. Ayrıca, çevreden uçak sesleri geliyordu. , son olarak "Bütün bu yaşadıklarımın ardından olayın normal bir kaza olduğunu düşünmüyorum" değerlendirmesini yaptı.

Olayın aydınlanması için her türlü katkıyı yapmaya da hazır olduğunu söyledi:
- Savcılar çağırırsa, Allah için bütün bildiklerimi onlara ayrıntıları ile anlatırım...

* * *
Kasım Dinç'in iddiaları, kazadaki derin soruları bir kez daha gözler önüne serdi. Dinç, "Bu normal bir kaza değil. Savcılar çağırırsa bütün bildiklerimi anlatırım" dedi.

* * *
Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopter 25 Mart 2009'da düştü. İşte Dinç, o andan itibaren Keş Dağı'nın karlı yamaçlarında enkaz aradı. Ancak inanılmaz engellemelerle karşılaştı.

* * *
25 Mart 2009'da Keş Dağı'nın 2 bin 500 rakımlı yamacına düşen MEDAİR'e ait helikopterin enkazına, 72 saat sonra ulaşıldı. Olay yerine ilk gidenlerin köylüler olduğu açıklandı. 29 Mart tarihinde de arama kurtarma ekipleri bölgeye çıktı!

kalan karakter 1000

kasım dinç kasım dinç

hayati bora sen kimsin lan sen kimsin

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.01.2014 22:15
kasım dinç kasım dinç

çatlı adında yorum yapan kişi sen kimsin .................. wolveren ne verin bilmem ama sen iki kelime etmeye arkan tutarmı iii....

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.01.2014 22:13
REİS CATLI REİS CATLI

bilmemki küfür işlesem günah kar olurmuyum.degerli.başkanım.musin abım.sana yapılan bu fitneli.bu kalleşlıgı ıcıme sındıre mıyorum.şerefimle giydigim.askeri elbisemi.vıcdanım zızlayarak tan.pişmancılık.duyu yorum.butıp askerı yazıları okudukca.peygam ber ocagı dedımız.vataı gorev bılerek kutsal olan.askerı borcumu etmiş oldum hizmetten.helal etmemek.gibi düşündügüm.helallıktan.vıcdanım zızlıyor.başbugum.rabbım bu ınsanlarrın şerınden gerıde kalan.kardeslerımı askerlerımızı.gorev adamlarımızı.vatanımızı ve ve bayragımızı.korusun.türk oglu türklerın soyundan gelen ler.bu sancaga sahip cıksın.degerli kardeşlerım.herkese saygılar

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 08.10.2011 18:07
wolverine wolverine

Şu hale bak ülkede herkes senarist oldu, aziz nesin hikayesi gibiyiz, yazdıgın senaryo askerlere yuklensin yeterli bir anda prim yapar meşhur olursun

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır48
cevapla 30.09.2011 11:44
hayati hayati

senarist olduk değilmi asıl senaryo bunca zamandır bildiğimiz ''doğrularmıs'' baya da iyi yazmıslar.. 2,5 yıl sonra dokuluyor kırlı camasırlar..

Aynı Görüşte misiniz?
evet25
hayır9
cevapla 30.09.2011 13:49
çatlı çatlı

muhsin yazıcı çok mu iyiydi. çatlı veya eski ülkücüleri biliyoruz. ama türkiyede böyledir kör ölür badem gözlü olur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır51
cevapla 30.09.2011 11:35
kasım dinç kasım dinç

çatlı denen şahış yorum yapmak kolay adammısın wolverine denen i... senin arkan sıkarmı bir kelime konuşmaya sende sinama yaz iii...............

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.01.2014 22:12
alperen alperen

çatlı ismiyle yorum yapan zat...
muhsin yazıcıoğlu senden ve senin gibilerden iyi olduğu kesin.sen muhsin başkan ve abdullah çatlı'nın bu vatana bu millete yaptığı hizmetin 100'de 1'ini yap ellerinden öperim.ne sen ne de senin gibi düşünenler bu vatanda bu topraklarda yeriniz yok.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 08.10.2011 19:21

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.