Bugünkü
Takvim
  • Siyaset
  • 29.09.2011 00:00
  • Son Güncelleme: 29.09.2011 12:27

Erdoğan anayasa için "2012" dedi

Başbakan , yeni Anayasa çalışmalarının, gelecek yılın ilk yarısı içinde tamamlanmasını istediklerini söyledi.

Anayasa için 2012 dedi
Erdoğan, Makedonya'ya hareketinden önce 'nda düzenlediği basın toplantısında, geziye ilişkin açıklamalarda bulundu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Erdoğan, yeni Anayasa çalışmalarında 'nin de yer alıp almayacağına ilişkin bir soru üzerine şunları söyledi:

''Bu konuyla ilgili tabii biz ilk etapta Meclis'te grubu olanlarla adımı attık. Fakat seyahati dönüşünde de bir şeyi söyledik. 'Terörle mücadele, siyasi kurumlarla da müzakere' dedim. Çünkü neyin olacağını zaten biz biliyoruz, kestiriyoruz. Nitekim şu anda böyle bir durum oldu. Yemin ettikten sonra gruplarını oluşturmaları halinde, çünkü bizim burada ilkelerimiz var. Biz kurum veya kuruluşlar arasındaki ilişkileri ilkelere dayalı olarak yürütürüz. Kişiler arasındaki ilişkileri de ilkelere dayalı olarak yürütürüz. Bu bir ilke kararıdır. Bu ilke kararımızla da eğer üçüncü bir grup Parlamento'da oluşursa beşli heyetimiz, aynı şekilde onlara da randevu mektubunu yazar. Randevu vermeleri halinde de heyetimiz onları da ziyaret eder. Zaten biraz sonra malum 'yi arkadaşlarımız ziyaret edecekler. Dünkü görüşme gayet olumlu bir şekilde geçti. Temenni ederim ki bugünkü görüşme de olumlu bir şekilde geçer. Meclis'in açılmasıyla birlikte de yoğun bir şekilde buna odaklanacağız. Süratle de yine temenni ediyorum ki 2012'nin ilk yarısı içerisinde biz bu işi bitirelim istiyoruz.''

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.