Bugünkü
Takvim

Vahşet, alçaklık

4 genç kızın tarafından vahşice katledilmesini lanetleyen Erdoğan Kürt annelerine "200 kurşun sıkmışlar böyle vahşet olur mu" diye sordu...

Vahşet, alçaklık
Başbakan Tayyip Erdoğan, ABD seyahatinden dönüşünde terör saldırılarına ilişkin sert açıklamalarda bulundu. Kürt annelere şöyle seslendi:

"Siirt'teki sıradan bir hadise değildir. 4 kızımızı etti.
200'e yakın kurşun sıkmışlar.
Böyle bir vahşet olur mu? Böyle bir alçakça saldırı olur mu?
Başındaki tülbenti ortaya koyan Kürt annesi kardeşlerime sesleniyorum; peki şimdi bu tülbentlerinizi nereye sereceksiniz?
İran ile Türkiye terör örgütüyle ortak mücadele ediyor.
Müşterek operasyonlar var.
Operasyonlar içeride de sınır ötesinde de olacak.
Bizim burada geri adım atmamız, beklememiz mümkün değil. Çok açık net söylüyoruz, biz terörle mücadele ederiz, siyasi iradeyle de müzakere ederiz.
Bizim anlayışımız budur.
Terörle mücadele sonuna kadar, ama siyasette de müzakere.
Siyasete gelen bizimle konuşabilir, ama gelmeyen bizimle konuşamaz.
Terörle devlet gerekli gördüğü takdirde, gerekli elemanlarıyla bu görüşmelerini de yapar. Bu sadece terör suçlularıyla değil, farklı suçlularla da bunları yapar. Çünkü devletin görevi neticeye varmaktır.
Netice almaktır."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.