Bugünkü
Takvim

Büyük Türkiye

Başbakan Erdoğan'ı ziyaret eden Rum heyeti, 'Türkiye çok büyük ve güçlü bir ülke. Yunanistan'a yardım edin' dedi...

ABONE OL
Büyük Türkiye
Türkiye ile Güney Kıbrıs Rum Kesimi arasında Doğu Akdeniz'de petrol arama nedeniyle gerilim yaşanırken, New York'ta bulunan Erdoğan, sürpriz bir kabul gerçekleştirdi. Erdoğan, ve beraberindeki heyeti konuk olduğu Peninsula Otel'de kabul etti. Görüşmede Erdoğan ile heyet üyeleri arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Rum heyette yer alan bir konuk, Erdoğan'dan Yunanistan'a yardım etmesini istedi. Rum konuk, "Yunanistan ekonomik açıdan zor bir dönemden geçiyor. Türkiye'nin ise ekonomisi çok güçlü. Türkiye çok büyüdü. Yunanistan'a yardımda bulunun" dedi. Başbakan Erdoğan, Yunanistan'la ilişkilerinin iyi olduğunu belirterek, "Türkiye'de yaşayan azınlıklar için yeni kanunlar çıkardık. 74 milyon vatandaşımız arasında ayrım yapamayız. Siz Yunanistan'a da aynı düzenlemeleri iletmelisiniz" yanıtını verdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.