Bugünkü
Takvim
  • Siyaset
  • 24.09.2011 Gazete
ABONE OL

Artık o ismi biliyoruz

Yazıcıoğlu kazasını araştıran savcı ile görüşen lideri Mustafa Destici, "Helikopterin beynini kimin söktüğünü artık biliyoruz" dedi

O görevliyi biliyoruz
Genel Başkanı Mustafa Destici, ile 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasını araştıran Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Şeref Gürkan'ı ziyaret etti. Görüşmenin ardından gazetecilere açıklama yapan Destici; "Bazı somut şeyler var birincisi bu çalınan GPS aletleri, bunları artık kimin aldığını biliyoruz. Ben de içeride izledim savcı bey de biliyor.
İkincisi bildirilen yerin aranmaması var bunun da failleri belli. Üçüncüsü bilgi kirliliği oluşturuldu. 'Kurtuldu geliyor' diye bunu da kimin yaptığı belli. Dördüncü otopsilerle ilgili bir takım sorunlar vardı onları da dile getirdik.
Beşincisi radar kayıtları, son uçuşta radar kayıtları yok. Orada bir hava hareketliliği var, önce yok dediler ama sonra Hava Kuvvetleri ile Genelkurmay çelişkili açıklamalarda bulundu" dedi. Önümüzdeki günlerde daha net gelişmelerin olacağını ifade eden Destici, hukuk içerisinde kazanın ayrıntıları ile aydınlatılacağını söyledi.


Tahir ÖZÇELİK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.