Bugünkü
Takvim

"Sorun İsrail halkıyla değil, hükümetle"

  • Siyaset
  • 21.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 21.09.2011 22:53
ABONE OL
Sorun İsrail halkıyla değil, hükümetle
, binasından Türk Evi'ne geçerken, İsrailli bir gazetecinin sürpriz sorusu ile karşılaştı. İsrail'deki 'nden Tzach Yoked isimli gazeteci Erdoğan'ın "İsrail halkı ile ilgili ne düşünüyorsunuz" diye sordu.

Bunun üzerine, Türk Evi'ne girmek üzere olan Başbakan durarak İsrailli gazeteciyle konuşmaya başladı. Erdoğan gazeteciye "Uluslararası sularda yapılan vahşi bir katliamdan sonra İsrail halkına değil İsrail yönetimine söyleyecek sözüm var.

Özür dileyecekler, tazminatı ödeyecekler, bunun yanında tabii Gazze'ye olan ambargoyu kaldıracaklar. Yoksa bizim İsrail halkıyla bir sorunumuz yok. Sorun kendi içinde barışık olmayan İsrail yönetimindedir. Bunun dışında söyleyecek bir şeyimiz yok" yanıtı verdi.

Bu arada Erdoğan ile gazeteci konuşurken, durumdan şüphelenen Erdoğan'ın korumaları gazetecinin çantasını aradı.

''Uluslar arası sularda yapılan vahşi bir katliamdan İsrail yönetimine söyleyecek sözüm var. Özür dileyecekler, tazminatı ödeyecekler, bunun yanında tabii Gazze'ye olan ambargoyu kaldıracaklar. Yoksa bizim İsrail halkıyla bir sorunumuz yok. Sorun kendi içinde barışık olmayan İsrail yönetimiyledir. Bunun dışında söyleyecek bir şeyimiz yok.''

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.