Bugünkü
Takvim

Demokrasi ayıbının 50. yılı

1961 yılında haksız yeri idam edilen Başbakan , dönemin Dışişleri Bakanı ve Maliye Bakanı , mezarları başında anıldı

ABONE OL
Demokrasi ayıbının 50. yılı
27 Mayıs Darbesi ile iktidardan uzaklaştırılarak idam edilen Başbakan , dönemin Dışişleri Bakanı ve Maliye Bakanı , idam edilişlerinin 50. yılında yurt genelinde anıldı. Törene TBMM Başkanı , Gümrük ve Ticaret Bakanı , Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu'nun torunları katıldı. Törene rahatsızlığı nedeniyle katılamayan Menderes'in oğlu Aydın Menderes'in mesajı okundu. Anıt Mezar'da düzenlenen törende Menderes'in idam sehpasına giderken yazdığı son mektubu okuyan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 50 yıl önce yaşanılan günün Türkiye'nin demokrasisi açısından ayıplı ve kara bir gün olduğunu söyledi.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.