Bugünkü
Takvim

BBP'den Teftiş Kurulu'na teklif

Efsane liderleri Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümündeki soru işaretleri BBP'nin yakın takibinde

  • Siyaset
  • 23.02.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 23.02.2011 11:27
ABONE OL
BBP'den Teftiş Kurulu'na teklif
BBP Teftiş Kurulu'nun devreye girmesi için resmi teklif yapacak. Ekrem Alfatlı, Devlet Denetleme Kurulu'nun ortaya koyduğu rapor doğrultusunda Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazası ile ilgili şüphelerin daha da arttığını vurgulayarak, söz konusu davanın en kısa zamanda sonuçlanması gerektiğini bildirdi.

Alfatlı, ihmali ve kusuru tespit edilen kişi ya da kurumlar hakkında da tekrar suç duyurusunda bulunduklarının altını çizdi.

Ülkede kendini milli iradenin üstünde tutan ne kadar güç varsa hepsini adaletin önüne çıkarmak gerektiğini ifade eden Alfatlı, "Geciken adalet, adalet değildir. Milletin vicdanında şüphe doğuracak uygulamalardan, uzun tutukluluk süreleri ve uzun süreli yargılamalardan bu ülkeyi kurtarmak gerekir." dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.