Bugünkü
Takvim

Erdoğan'dan Bahçeli'ye tebrik

'nin grup toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

  • Siyaset
  • 22.02.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 22.02.2011 16:12
ABONE OL
Erdoğan'dan Bahçeli'ye tebrik
Başbakan Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı 'ye 2001 yılındaki bir açıklamasını hatırlattı...

10 yıl önce, 21 Şubat 2001'de bir milli güvenlik toplantısı sonrası yaşanan ekonomik krizi Türkiye'nin yaşadığı en derin kriz olarak tarih safalarımızda yer aldı. Bir cumhurbaşkanı, anayasa kitabını aldı, o günün iktidarının suratına fırlattı. Başbakan demiyorum, çünkü koalisyon hükümeti vardı. Şimdi MHP genel başkanı Mersin'de halka hitap ediyor. "Alnımız açık, esemiz de açık, başarısızlığımızda tokat atılması için. Bir defa denenmek istiyoruz, iktidara talibiz" 2001 krizinden 1 gün önce de şunları söylüyordu:

"Eğer biri bir iş başarmışsa, milletimizin onu takdir eder. Ama başarısızlığı olmuşsa onun da ensesine tokat atar."

Öncelikle Sayın Bahçeli'yi aziz milletimizin bu engin ferasetini teslim ettikleri için tebrik ediyorum. Millet, seçim sandığında, MHP Lideri'nin deyimiyle 'ensesine tokadı vurmuştur'.

BÜYÜK ENKAZ

Ensesine yediği tokadı belli ki hatırlamıyor, hatırlamak istemiyor. Ben aziz milletimizin şu hususu iyi hatırlamalarını rica ediyorum: Türkiye'de demorkasiye ne zaman müdahale edilmişse, sivil siyaset üzerinde baskı kurulmuşsa, o zaman ekonomi ağır darbeler almıştır. Çetelerini karanlık güç odaklarının siyaseti dizayn çabalarını da ekonomiyi olumsuz etkilemiştir. 1960, 1980 müdahalesi ve sonrasındaki ekonomiye bakın, bu tabloyu görürsünüz. İşte 1997 yılında sivil siyasete yönelik müdahale tarihimizin en büyük krizi olarak başgöstermiş, 21 Şubat 2001'de de adeta patlayarak arkasında büyük bir enkaz bırakmıştır.

BEDELİNİ HALK ÖDEDİ

Biz, o bırakılan pisliği şuanda temizledik, temizliyoruz. Ama dönemin iktidar ortakları bundan rahatsız oluyor. Evet siz bu ülkeye böyle bir pislik bıraktınız, 21 banka fona devredildi. Bunun bedelini benim halkım ödedi. Gecelik faizlerdeki patlamalar akıl almaz seviyelere çıktı. Demokratikleşme diye bir şey kalmadı bu ülkede. İçeride, dışarıda istikrar, güven adına bir şey kalmadı. Demokrasiden taviz vererek, dış politikada pasif kalarak büyüyemezsiniz, güçlü bir ekonomi kuramazsınız. Nitekim bize o dönemde bunu yaşattılar. Biz özellikle 1999-2002 arasında bunu çok açık net yaşadık.

DÜNYA TÜRKİYE'Yİ KONUŞTU

Biz güveni sağldık, istikrarı sağladık ve Türkiye'nin demokrasiyle büyüyeceğine karar verdik ve bunu gerçekleştirdik. Ekonominin bunlarla doğrudan ilgili olduğuna inandığımız için tüm bu olayları 8 yıl boyunca at başı götürdük. Bunu tesadüf olarak görenler çıktı, bu tutmaz dediler. Ardı ardına gelmeye başlayınca, başbakan haklıymış demeye başladılar. Sonunda ne oldu? Bütün dünyadaki kredi kuruluşları Türkiye'nin başarısını konuşmaya başladı.

BİR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İDARE EDEMEYEN TÜRKİYE'Yİ NASIL YÖNETECEK?

Cumhuriyet Halsi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun aile sigortası vaadini eleştiren Başbakan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun 'kuru sıkı' sıktığını dile getirdi.

Kılıçdaroğlu'nun Türkiye gerçeklerinden uzak olduğunu sözlerine ekleyen Başbakan, bir genel müdürlüğü idare edemeyen Türkiye'yi nasıl yönetecek, sorusunu yöneltti. Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: Dürüst ol! Ama biz hep söyledik, ne aldatan ne aldanan olacağız. Biz bu yolla gelen oyu kendimize yakıştırmayız.

kalan karakter 1000

alişimin kaşları kara........... alişimin kaşları kara...........

evet millet o dönemde onları sandığa gömdü ama onların suratına tükürsen yağmur yağıyor derler.3.başlı hükümet döneminde üsküdarda sahildeki çaybahçelerini zorbalıkla nasıl alıpta çalıştırdığınızı bilmeyen yokki.bunu yapan MHPinin kabadayı kadrosuydu.bu zorbalığı yapanları gidip üsküdarda sorsunlar.şimdi odevir bitti .sayın başbakanımıza helelolsun mafya kılıklı tiplerin cezasını verdi.arkadaş takım tutar gibi parti tutmayacaksın.çalışana oyunu vereceksin.dünya ülkeleri AKPti hükümetini yaptıklarından dolayı tebrik ediyor ama bizim muhalafet partileri nedense iyi dönen çarka çubuksokmaya çalışıyorlar.rahmetli alpaslan türkeş olsaydı böyle partinin içinde pislik yapanları yok ederdi.çünkionun iradesine sahip bir kişi yok partinin içinde.sadece çıkarcılar var.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 23.02.2011 00:37
adem ak adem ak

insanları hala 2002 öncesi gibi cahil sanıyorlar şapka düştü kel göründü artık

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 22.02.2011 15:59
KEMAL SEDEF KEMAL SEDEF

halkimiz gecmisini biliyordur tabi unutmayan icin milletimizi ve devletimizi borc batagina sokanlar birsey hatirlamiyormus ve BOL BOL yalan atiyorlar tabiki bunlari unutmadik.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır1
cevapla 22.02.2011 14:23
45 45

OSMANLI UYANDI BİRKERE..YAPCAK BİRŞEY YOK.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 22.02.2011 13:54
m seçkin m seçkin

bu ne ya tokat atar filan gelişmiş ülkelere bakın bu tür türübünlere oynanan siyasi şov lar var mı

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır2
cevapla 22.02.2011 13:31

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.