Bugünkü
Takvim

'dan yüzde 50 bekliyor

Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Mustafa Ataş, 12 Haziran 2011 seçimlerinde ’daki oy hedeflerini yüzde 50 olarak açıkladı.

  • Siyaset
  • 18.02.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 18.02.2011 15:44
ABONE OL
AK Parti Muğla'dan yüzde 50 bekliyor
Seçim Koordinasyon Merkezi 18'inci bölgesel toplantısını 'nın Marmaris ilçesinde yarın yapıyor. İzmir, Denizli, Aydın ve Muğla illerini kapsayan toplantıya 4 ilden 274 teşkilat başkanı katılacak. Toplantı öncesinde SKM Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, SKM Başkan Yardımcısı Mehmet Doğan Kubat ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Halide İncekara ile birlikte AK Parti Fethiye ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen kahvaltıya katıldı.

Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli'nde gerçekleştirilen programda konuşan Ataş, seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi. 12 Haziran seçimleri öncesinde bütün teşkilatlarla bir araya gelmek için başlattıkları çalışmaların sonuna geldiklerini anlatan Mustafa Ataş, 75 ayrı ilde teşkilat yöneticileri ile bir araya gelip seçim değerlendirmesi yaptıklarını belirtti.

Partililerden, bütün seçmenlere tek tek ulaşmalarını isteyen SKM Başkanı Ataş, genel seçimlerde Muğla'dan bekledikleri oy oranını yüzde 50 olarak açıkladı.

Seçim sürecinde hiçbir detayı atlamadan çalışacaklarını söyleyen Mustafa Ataş, "Yeni bir seçimin arifesindeyiz. 4 aydan az bir zaman kaldı. Muğla'da 5 ilçede incelemelerde bulundum. Hedefimiz, bu il genelinde yüzde 50'yi yakalamaktır." dedi. Toplantıya ev sahipliği yapan AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan ise Fethiye'de yakaladıkları başarıyı Muğla geneline yaymak için çalıştıklarını söyledi.

kalan karakter 1000

Ercan Ercan

Elazığdan da büyük oy kaybettiklerinin farkında bile değiller. Elazığ sözüm ona bölgenin en gelişmiş ve zengin ili olarak gösterilip 1 yıl teşvik yasasına sokulmamış ve özel yatırımları başka illere kaybederek haksızlığa uğramıştı. Elazığ 8 yıl boyunca havaalanı ve doğalgaz masalları ile avutulmuştur. İşsizlik Türkiye ortalamasının üstüne çıkmıştır. Başka illerde 1 yılda bitirilen yatırımlar Elazığda kaba inşaat şeklinde bırakılarak terkedilmiştir. Elazığ şimdi de büyükşehir kumpası ile karşı karşıyadır. Merkez nüfusu 200-250 bin olan Antakya ve Trabzon da dahil olmak üzere kriterleri tutmayan 5 il büyükşehir adayı gösterilirken merkez nüfusu 340 bin olan Elazığa yine haksızlık yapılmıştır. Elazığ merkez ilçe ve 10 km lik uzaklık hesaba katıldığında şu anda büyükşehir olan Erzurum il merkezinden bile kalabalıkken çiftestandartlarla karşı karşıya kalmıştır. Milletvekilleri Ankarada yeterince temsil etmemişlerdir. Bu seçimlerde Elazığdan AKP çok oy kaybedecek gibi gözüküyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 19.02.2011 00:33
Hüsamettin ŞENER Hüsamettin ŞENER

İşsiz gençleri ve emeklileri hesaba katmamışlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır5
cevapla 18.02.2011 18:29
taktikten başka bişey değil.. taktikten başka bişey değil..

taktikten başka bişey değil..2 hafta önce izmir,simdide burdan oyların yarısını bekliyor..çok ilginç..

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır3
cevapla 18.02.2011 17:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.