Bugünkü
Takvim

Şeffaflık dersi

Gül, 'da 'Totaliter rejimlerin en büyük sorunu hesap verememek ve yolsuzluk' dedi, Türkiye'deki Sayıştay yasasını örnek verdi

Şeffaflık dersi
'da Ortadoğu'daki gelişmeleri değerlendiren , totaliter rejimlerde asıl sorunun denetimsizlik olduğunu söyledi. Gül şu mesajları verdi: "Bu rejimlerde en büyük sorun adaletsizlikler, yolsuzluklar ve hesap verememedir. Halk gösterilerinin yapıldığı ülkelerin hiçbirinde bu tür düzenleme yok. Bir yöneticinin şu kadar parası, öbürünün hesap verilemeyen harcamaları, yolsuzluk, hırsızlıkları nasıl olur. Bu boşluktan olur. Türkiye ise şeffaflaştırıcı yasalar yapıyor. Sayıştay yasası çok önemli bir reformdur." Bu arada, İsrail sitesi Debka'nın bir haberi, heyecan yarattı. Haberde, Gül'ün İran'daki sokak göstericileriyle görüşmek istediği ancak İran lideri Ahmedinejat tarafından engellendiği iddia edildi. Ancak Köşk iddiayı şiddetle yalanladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.